fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Rpkom

Netia kupiła ISP w Krakowie

Urszula Zielińska
Pod koniec ubiegłego tygodnia Netia sfinalizowała przejęcie krakowskiej sieci Net System.
- To już chyba czterdziesta - od połowy 2007 r. - przejęta przez nas sieć ethernetowa. Przejęliśmy ją wraz 2,1 tys. abonentów – powiedział Mirosław Godlewski, prezes zarządu Netii. Wartości transakcji nie ujawnił. Można ją szacować na ok. 2 mln zł. - Tego typu transakcji będzie więcej w 2012 r. – zapowiada szef Netii.
Net System działa na terenie Krakowa i w podkrakowskiej Skawinie. W zasięgu sieci operatora jest 6,5 tys. HP. Netia podejmie modernizację tej sieci do standardu NGA, co w praktyce tego operatora oznacza możliwość świadczenia usług dostępowych w sieci ethernetowej o przepływności do 100 Mb/s. Wymaga to zazwyczaj modernizację linii dowiązujących poszczególne bloki do sieci miejskiej (Net System dysponuje własnym szkieletem metro). Efektem modernizacji będzie udostępnienie usług telewizyjnych w dawnej sieci NetSystem na początku 2013 r.
Jutro rpkom.pl opublikuje wywiad z Mirosławem Godlewskim na temat m.in. planów konsolidacji Telefonii Dialog i Crowleya, dalszych możliwości akwizycyjnych, przewidywań co do rozwoju rynku w przyszłym roku itp.
Źródło: rpkom.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA