fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Mieszkaniowe

Ceny na razie nie wzrosną

Fotorzepa, Magda Starowieyska Magda Starowieyska
Kupujący decydując się na używane mieszkanie zwracają uwagę na wysokość czynszu i inne koszty
? W Białymstoku po zmianie zasad w programie „Rodzina na swoim" zmniejszyła się liczba transakcji – ocenia Antoni Kozak z agencji Kozak – Wojtan. Trudno bowiem znaleźć ofertę w cenie poniżej 3 tys. zł za mkw., a taki jest tu limit. Średnia cena transakcyjna w III kw. wynosiła 4 tys. zł.
Poszukiwane są lokale dwupokojowe za 150 – 160 tys. zł i kawalerki do 90 – 100 tys. zł. Kupujący zwracają też uwagę na wysokość czynszu, koszty ogrzewania itp. Podaż mieszkań zarówno na rynku pierwotnym, jak i wtórnym jest duża, dlatego ceny nie wzrosną.
? W Lublinie ruch na rynku wtórnym mieszkań niewielki – informuje Iwona Gańska z agencji Lokata. Zainteresowanie kupujących koncentruje się na mieszkaniach dwupokojowych, w cenie 190 – 240 tys. zł. Ostatnio sprzedano na przykład mieszkanie 50 mkw. na Bronowicach, w niskiej zabudowie, w ocieplonym domu, za 195 tys. zł. Ceny transakcyjne powoli spadają i są o kilka procent niższe niż na początku roku. Wynoszą przeciętnie 4,5 – 4,6 tys. zł za mkw. Sprzedający wciąż jednak liczą na więcej, nowe oferty pojawiają się w cenie 5 – 6 tys. zł za mkw.
? W Olsztynie ceny mieszkań spadają – mówi Lucyna Kempa z Metrohouse & Partnerzy. Najbardziej widać to w przypadku ofert lokali z wielkiej płyty. Dwupokojowe, w dobrej lokalizacji można teraz kupić nawet za
160 tys. zł, większe, o powierzchni 60 mkw., wystawiane są za około 200 tys. zł.
Przez kupujących preferowane są jednak mieszkania w nowej technologii, mimo że w takich budynkach ceny za metr kwadratowy są wyższe. Utrzymują się powyżej 5 tys. zł za mkw.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA