fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

Gowin wybrał na doradcę ministra Kaczyńskiego

ROL
Były minister budownictwa w rządzie Jarosława Kaczyńskiego i znany ekspert podatkowy ma zająć się deregulacją w Ministerstwie Sprawiedliwości
Polityk potwierdza przyjęcie stanowiska. – Wiem, że, jeśli chodzi o Ministerstwo Sprawiedliwości, to na pierwszy rzut oka deregulacja może się kojarzyć wyłącznie z działalnością sądownictwa, ale mam też inne pomysły. Jeśli minister je zaakceptuje, to przedstawi je sam – mówił Barszcz.
Doradca Gowina pracował w firmach Artur Andersen i PricewaterhouseCoopers. Wcześniej doradzał kancelarii Baker & McKenzie Gruszczyński i Wspólnicy. Współpracował z organizacjami biznesowymi, m.in.: Konfederacją Pracodawców Prywatnych Lewiatan, Amerykańską Izbą Handlową w Polsce oraz Brytyjsko-Polskiej Izbą Handlową, był ekspertem Instytutu Sobieskiego, Business Centre Club oraz sejmowej komisji finansów.
W latach 2005 - 2006 Barszcz zajmował się podatkami jako wiceminister finansów. W rządzie Jarosława Kaczyńskiego w 2007 roku zastąpił Andrzeja Aumillera z Samoobronybył na stanowisku ministra budownictwa, zajmował się programami polityki rodzinnej i rozwojem budownictwa mieszkaniowego. Zrezygnował z funkcji ministra po wejściu do rządu Andrzeja Leppera. Jest też założycielem inicjatywy internetowej Rada Podatkowa.
Mirosław Barszcz urodził się 1970 roku. Ukończył Wydział Prawa Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.
Źródło: wprost.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA