fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Wiadomości

Iwona Schymalla odchodzi z TVP

ROL
Schymalla po prawie 20 latach pracy żegna się z telewizją publiczną – wynika z informacji „Rz"
Dziś miał rozstrzygnąć się los Iwony Schymalli, odwołanej w piątek dyrektor TVP1 oraz Małgorzaty Wyszyńskiej, która w geście solidarności z przełożoną odeszła w piątek ze stanowiska szefowej „Wiadomości" – głównego serwisu informacyjnego Jedynki. Jeszcze w piątek z informacji „Rz" wynikało, że obie mogą zostać w spółce.
Dziś jest już pewne, że Schymalla z TVP odchodzi. – Rozstaję się z telewizją. Nie widzę możliwości współpracy na warunkach, które mi zaproponowano – mówi „Rz" Schymalla. Rzecznik TVP Joanna Stempień-Rogalińska doprecyzowuje, że Schymalla otrzymała propozycję stanowiska redaktora odpowiedzialnego w Jedynce. Odrzuciła ją. – Odmówiła podpisania porozumienia zmieniającego warunki zatrudnienia, ale ma na to czas do 15 stycznia. Jeśli zmieniłaby zdanie, to oferta stanowiska redaktora prowadzącego zostanie podtrzymana – mówi „Rz".
Schymalla pracuje w publicznej telewizji od początku lat 90. Do pracy trafiła z konkursu na nowych dziennikarzy i prezenterów. Na początku pracowała w „Wiadomościach", potem prowadziła programy o zdrowiu, następnie została twarzą porannego pasma „Kawa czy herbata" w TVP1. W 1997 roku po raz pierwszy poprowadziła studio papieskie z okazji pielgrzymki Jana Pawła II do Polski. Prowadziła przez wiele lat papieskie studia, była też prezenterką programów katolickich m.in. „Między niebem a ziemią". W 2009 roku została po raz pierwszy– na trzy miesiące – szefową Jedynki. Prezesem telewizji był wówczas Piotr Farfał. Rok później ponownie objęła funkcję dyrektor Jedynki, po tym jak odszedł Witold Gadowski.
Nie wiadomo jeszcze jak potoczy się los Małgorzaty Wyszyńskiej. Na razie zrezygnowała ona ze stanowiska szefowej „Wiadomości". Jest jednak nadal związana z TVP kontraktem prezenterskim (Wyszyńska była też prowadzącą „Wiadomości"). Jak wynika z informacji „Rz" trwają rozmowy dotyczące tego, na jakich warunkach mogłaby nadal pracować w TVP.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA