fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

Uwaga na Comtel Air

Fotorzepa, Filip Frydrykiewicz F.F. Filip Frydrykiewicz
Danuta Walewska
Pilot samolotu linii lotniczej Comtel Air lecącego z Indii do Anglii, podczas śródlądowania w Wiedniu zażądał od pasażerów, by zebrali 20 tysięcy funtów na paliwo
Samolot leciał z Amritsaru w Indiach do Birmingham, ale paliwa wystarczyło my jedynie, by dolecieć do Wiednia.
Na pokładzie znajdowało się 180 pasażerów, którzy usłyszeli komunikat pilota: jeśli nie zbiorą 20 tysięcy funtów, pozostaną w Wiedniu, bo skończyło się paliwo, a linia nie ma za co go kupić. Pasażerowie zresztą już wcześniej, przed odlotem, byli informowani, że będą musieli dopłacić do biletów. Z tego powodu kilka osób zrezygnowało z podróży.
Początkowo pasażerowie, którzy poczuli się zakładnikami finansowych kłopotów przewoźnika odmówili opuszczenia samolotu, ale usłyszeli od załogi, że taki protest nic nie da, bo lot  będzie kontynuowany tylko wtedy, kiedy znajdą się pieniądze na paliwo. Ostatecznie pasażerowie zrobili składkę - pod eskortą policji poszli do bankomatu i wypłacili pieniądze. Zamożniejsi założyli za tych, których na składkę nie było stać.
Jak podało BBC, dyrektor ds. pasażerskich w Comtel Air, Bhunpinder Kandra, zapowiedział dochodzenie w tej sprawie. Był bardzo zdziwiony i zaniepokojony wydarzeniem. Zapewnił jednocześnie, że cały 20-tysięczny rachunek za paliwo zostanie zrefundowany w przeciągu tygodnia. Tyle że „składkowicze" nie byli jedynymi, którzy ucierpieli z powodu kłopotów linii. Łącznie 600 osób od 3 dni czeka na lotniskach w Birmingham i Amritsarze na loty, które z nieznanych przyczyn zostały odwołane, a przedstawiciele przewoźnika nie odbierają ani maili ani telefonów.
Comtel Air latał na trasie Birmingham - Amritsar od miesiąca, a bilety na to połączenie nadal sprzedaje Takhar Travel w Smethwick w West Midlands. Wczoraj agent nie wiedział, czy jeszcze odbędą się jakiekolwiek loty przewoźnika.
Brytyjskie władze radzą pasażerom, którzy ucierpieli z powodu kłopotów Comtel Air, aby zgłaszali się do Takhar Travel, którego obowiązkiem jest zaproponować wszystkim zadośćuczynienie i bilet na dokończenie podróży. Jednocześnie na stronach Foreign Office ukazały się informacje dotyczące podróży feralnym przewoźnikiem.
Źródło: ekonomia24
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA