fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Mieszkaniowe

Coraz szybciej idzie sprzedaż

Fotorzepa, Darek Golik
Coraz niższe ceny transakcyjne mieszkań na rynku wtórnym – średnio ok. 7,6 tys. zł za mkw. – przyciągają kupujących
Dobra wiadomość dla usiłujących sprzedać mieszkania: jesienią o 13 dni skrócił się średni czas sprzedaży mieszkania w Warszawie w porównaniu z miesiącami letnimi. Z kolei dobrą wiadomością dla kupujących są coraz większe możliwości negocjowania rabatów.

Mariusz Kania prezes zarządu Metrohouse & Partnerzy:

– Jesienią skrócił się średni czas sprzedaży mieszkania. 86 dni to wynik, jaki odnotowaliśmy na początku roku i jednocześnie najkrótszy czas sprzedaży w okresie ostatnich trzech lat.
To nieco zaskakujące, bo obserwując trend, raczej trudno było spodziewać się przyspieszenia tempa sprzedaży mieszkań. Zaskoczenie może być jednak mniejsze, gdy porównamy medianę średniej ceny mkw. z poprzedniego okresu (7880 zł latem) z obecnym (7650 zł za mkw. we wrześniu i październiku). Coraz niższe ceny transakcyjne zachęcają do zakupów, a oferty dobrze wycenione przez sprzedających znajdują swoich nabywców w czasie znacznie krótszym od średniej.
23 proc. wszystkich transakcji w Warszawie zostało zawartych w czasie krótszym niż miesiąc. Tak szybka sprzedaż dotyczyła mieszkań z poziomu cenowego 270 – 350 tys. zł, czyli najczęściej poszukiwanych na rynku mieszkań dwupokojowych do 45 mkw.
Od przełomu marca i kwietnia konsekwentnie zwiększa się możliwość negocjacji ceny. Nasze dane z września i października wskazują, że średnie negocjacje wynoszą 2,7 proc. ceny ofertowej.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA