fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Sylwetki

Czy szef F1 dawał lapówki

AFP
Iwona Trusewicz
Bernie Ecclestone przyznał w sądzie, że zapłacił 23 mln dol. byłemu menadżerowi banku Bayerische Landesbank. Zaprzeczył, by była to łapówka.
Przez sądem w Monachium toczy się proces Gerharda Gribowsky - menadżera bawarskiego banku Bayerische Landesbank (BayernLB) German. Jest on oskarżony o finansowe machinację oraz łapownictwo przy sprzedaży w 2006 r udziału BayernLB (46,6 proc.) w firmie władającej prawami na organizację brytyjskiego wyścigu F1. Pakiet kupiła brytyjska firma inwestycyjna CVC Capital Investment za 839 mln dol..
Jak podał Financial Times śledczy ustalili, że bankier miał otrzymać w sumie 44 mln dol. od Ecclestone wprost oraz od związanego z żoną szefa F1  funduszu Bambino. Gribovsky, miał pomóc zorganizować wypłatę dla Ecclestone wynagrodzenia w kwocie 66,5 mln dol. od banku BayernLB za „konsultacje" w czasie przeprowadzania transakcji.
Promotor F1 twierdzi, że wręczył Gribovskiemu 23 mln dol., ale nie była to łapówka lecz próba wykupienia się od menadżera, który miał grozić Berniemu prześladowaniem ze strony brytyjskiego fiskusa.
Gribovsky został aresztowany 5 stycznia. Grozi mu 10 lat więzienia.
Źródło: ekonomia24
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA