fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Edukacja

Stypendia pomostowe rozdane

Fotorzepa, Robert Gardziński Robert Gardziński
715 osób otrzymało wczoraj stypendia pomostowe. Z takiej pomocy skorzystało dotąd 11 tys. studentów
– Zainteresowanie naszymi stypendiami jest bardzo duże. Co roku wspieramy tak samo dużą grupę młodzieży – mówi „Rz" Przemysław Zaroń z Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, która w 2002 r. zapoczątkowała Program Stypendiów Pomostowych. Wczoraj przyznano je po raz dziesiąty.
Stypendyści odebrali dyplomy w Starej Pomarańczarni w Łazienkach Królewskich. Teraz co miesiąc będą otrzymywać 500 zł pomocy.
Program stypendiów stworzono dla zdolnej młodzieży z rodzin o niskich dochodach z małych miejscowości do 20 tys. mieszkańców.
– Ze szczególnym uwzględnieniem dzieci z rodzin pracowników byłych PGR, z domów dziecka i rodzin zastępczych – tłumaczy Zofia Sapijaszka z Fundacji Edukacyjnej Przedsiębiorczości, która zarządza programem.
O stypendium mogą się  ubiegać maturzyści, którzy dostali się na dzienne studia na publicznych uczelniach.
– Nasi stypendyści studiują w całym kraju i na wszystkich możliwych kierunkach – mówi Sapijaszka i dodaje, że z badań, jakie prowadzą, wynika, iż wsparcie, jakie stypendyści dostali, zdecydowało o tym, że poszli na studia. – 35 – 40 proc. z nich bez pomocy nie zdecydowałoby się na kontynuowanie edukacji. U nas dostają stypendia już na pierwszy rok, na uczelniach nie mieliby takiej możliwości – zaznacza.
Wsparcie nie kończy się po  pierwszym roku. Potem studenci mogą się ubiegać o stypendium naukowe, doktoranckie. Są też programy stypendialne dla wybranych kierunków i stypendia językowe. Łącznie ze wszystkich form wsparcia od początku istnienia programu skorzystało 14,5 tys. osób.
Patronem medialnym programu jest „Rzeczpospolita".
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA