fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Zadania

Konkurencja pomaga chorym

Najlepsze w województwie
Rzeczpospolita
Małopolskie
Za najlepszym w regionie szpitalem im. Rydygiera w Krakowie są dwie placówki z Tarnowa: Specjalistyczny Szpital im. Szczeklika na miejscu 16. i Szpital Wojewódzki im. św. Łukasza na 22.
Szpital im. Szczeklika  istnieje od 176 lat. Powstał w budynku nieczynnego browaru w czasie  epidemii tyfusu i cholery. Dziś jest nowoczesną placówką.
Największą inwestycją 2011 roku jest modernizacja bloku porodowego, oddziału położnictwa i noworodków. Co roku rodzi się tu 1200 dzieci.
Trwają też prace nad poszerzeniem oddziału kardiologii inwazyjnej. Ma on teraz 19 łóżek i leczy rocznie ponad 1800 pacjentów. Wkrótce przybędzie siedem łóżek, znacznie poprawi się komfort pacjentów i warunki pracy lekarzy. Szpital remontuje nie tylko istniejące od lat oddziały, ale także poszerza swoją ofertę. Otworzył nowy, dostępny dla niepełnosprawnych zakład opiekuńczo-leczniczy. Koszt – 1,1 mln zł.
Także dyrekcja szpitala im. św. Łukasza w Tarnowie inwestuje w sprzęt i remonty. W planach jest poszerzenie oddziału onkologii i rozwijanie sieci informatycznej. Już trwa remont szpitalnego oddziału ratunkowego. – U nas ciągle jest ostry dyżur. Operujemy po południu i w nocy – mówi Anna Czech, dyrektor placówki.  Szpital chlubi się obleganą  neurochirurgią i onkologią. Na rozwój tej ostatniej resort zdrowia przyznał 6,5 mln zł na doposażenie zakładu radioterapii. – Zapewniamy kompleksową opiekę, a kolejki są u nas krótkie – podkreśla Anna Czech. Chwali się też, że placówka ma płynność finansową i się nie zadłuża.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA