fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Kultura

Aukcja charytatywna Urtica Dzieciom

17 listopada 2011 r. w Muzeum Architektury we Wrocławiu odbędzie się jubileuszowa XV aukcja charytatywna Urtica Dzieciom, podczas której licytowane będą prace plastyczne dzieci z oddziałów onkologicznych i hematologicznych
Prace te powstały w czasie tegorocznej edycji warsztatów plastycznych „Słoneczna Galeria"  organizowanych przez wrocławską spółkę. Całkowity dochód uzyskany ze sprzedaży dziecięcych obrazków przekazany zostanie na potrzeby oddziałów onkologicznych i hematologicznych.
Pomysł samej aukcji zrodził się w 1997 r. z chęci zwrócenia uwagi środowiska farmaceutycznego na problem społeczny, jakim są warunki panujące na szpitalnych oddziałach. Z roku na rok przybywało szpitali zainteresowanych udziałem w projekcie, jak również ludzi dobrej woli skłonnych poświęcić swój czas i pieniądze na to, by wesprzeć dzieci borykające się z chorobą i wspomóc szpitale w trudnym procesie poprawy warunków w nich panujących.
Do tej pory w ramach projektu szpitale otrzymały ponad 1 mln zł. Fundusze te pozwoliły  na zakup sprzętu medycznego, mebli, wyposażenia sal chorych i świetlic, jak również wszelkiego rodzaju materiałów przeznaczonych dla dzieci : gier, zabawek i materiałów plastycznych.
Każda forma wsparcia chorych dzieci jest ważna; postęp w medycynie niesie większą szansę na zwalczenie choroby, lecz równie ważne jak farmakoterapia  jest dbałość o komfort psychiczny dzieci, zapewnienie im właściwych warunków do prawidłowego rozwoju, mimo wymuszonej chorobą izolacji.
Źródło: materiały prasowe
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA