fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Wybory parlamentarne 2011

Kampania PO i PiS: Orędzie premiera i program dla młodych

Premier w radiu apelował wczoraj o prawdę, a PiS zabiegało o głosy młodych i stawiało dwóje szefowi rządu
Kilka stacji radiowych wyemitowało wczoraj rano spot z orędziem premiera. Donald Tusk zaapelował do Polaków, by od polityków żądali prawdy.
– Jeśli w tym momencie próby zastanawiacie się, komu powierzyć ster, proszę was tylko o jedno – żądajcie prawdy i tego, by politycy wyszli rozmawiać z wami twarzą w twarz. Niech konkretnie odpowiedzą, jak zamierzają przeprowadzić Polskę przez kryzys i jakie mają w tym doświadczenie – mówił.
Przestrzegał przed nową falą kryzysu i dzieleniem Polaków w trudnym czasie.
Rano premier odwiedził Śląsk. Mieszkańcy Katowic skarżyli mu się m.in. na problemy w górnictwie, niskie pensje, brak pracy. – Zamiast krzyczeć, lepiej zagłosować – przekonywał ich Donald Tusk.
Nie próżnują także inni politycy PO. W ramach akcji „Błękitne poranki" marszałek Sejmu Grzegorz Schetyna rozdawał wczoraj ulotki warszawiakom. A już po południu brał udział w konwencji wyborczej w Jeleniej Górze. Z kolei na dworcu Łódź Fabryczna osobom spieszącym się do pociągu ulotki wręczał minister sprawiedliwości Krzysztof Kwiatkowski.
Politycy PiS w kampanii nawiązywali wczoraj do rozpoczynającego się właśnie roku akademickiego. – Jesteśmy jedyną partią, która ma program dla młodych – przekonywał w Lublinie poseł Krzysztof Michałkiewicz.
Działacze Prawa i Sprawiedliwości prezentowali tezy programowe skierowane do młodych, m.in. odblokowanie dostępu do zawodów korporacyjnych i  przywrócenie większej liczby godzin historii w szkołach.
W Białymstoku Forum Młodych PiS zorganizowało happening, podczas którego rozdawano studentom symboliczne indeksy premiera Donalda Tuska. – Dwója za wprowadzenie odpłatności za drugi kierunek studiów, dwója za obniżenie stypendiów – wymienia Krzysztof Pogorzelski, lider białostockiego Forum Młodych PiS.
Z kolei szef partii Jarosław Kaczyński skupił się wczoraj na  sprawach sportowych. – Polacy zasługują na dużo więcej sportowych sukcesów. A zmiana w  sporcie jest ściśle związana ze zmianą w Polsce – stwierdził na wspólnej konferencji z byłym piłkarzem Janem Tomaszewskim, który kandyduje z list PiS do Sejmu.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA