fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Media i internet

KIO rozpatrzyła skargę Info-TV-FM na korzyść TVP

Magdalena Lemańska
Krajowa Izba Odwoławcza rozpatrzyła skargę Info-TV-FM w tej sprawie na korzyść publicznego nadawcy
- Wygraliśmy tę sprawę przed KIO. Kolegium odwoławcze zdecydowało o odrzuceniu skargi  spółki Info-TV-FM - mówi "Rz" Joanna Stępień-Rogalińska, rzeczniczka TVP.
Spółka Info-TV-FM zakwestionowała legalność wyboru technicznego operatora dla nowego pakietu naziemnej telewizji cyfrowej w Polsce przez TVP z tzw. wolnej ręki. TVP zaprosiła do rozmów w tej sprawie 8 czerwca spółkę Emitel. Chciała ominąć przeprowadzanie długotrwałego przetargu i rozszerzyć umowę z Emitelem, jaką ma już podpisaną na obsługę swoich cyfrowych stacji naziemnych na obsługiwanie także nowego pakietu takich kanałów. Nowy pakiet zawierający oprócz TVP1, TVP2 i TV Info także cztery nowe stacje wybrane w konkursie przez Krajową Radę Radiofonii i Telewizji (Eskę TV, ATM Rozrywka TV, UTV i Kino Polska Nostalgia) ma objąć zasięgiem cały kraj przed mistrzostwami Euro 2012.
Procedura przyjęta przez TVP nie spodobała się konkurencji Emitela. Info-TV-FM najpierw w kwietniu zaskarżyło sprawę do Urzędu Zamówień Publicznych, a w czerwcu, już po opublikowaniu przez TVP ogłoszenia zapraszającego Emitel o negocjacji, złożyło w tej sprawie oficjalne pismo do Krajowej Izby Odwoławczej. Jak wynika z informacji "Rz" KIO wydała dziś jednak oświadczenie na korzyść TVP. Publiczny nadawca nadal negocjuje z Emitelem. - Spodziewamy się rozstrzygnięcia w tej sprawie do końca przyszłego tygodnia - mówiła kilka dni temu Joanna Stępień-Rogalińska, rzecznik TVP.
Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA