fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Muzyka

TrzeciE Ucho, scena eksperymentalna na otwarcie Prezydencji

materiały prasowe
Szalona muzyka improwizowana, jazz, post rock, elektronika – taka muzyka zabrzmi wieczorem na scenie usytuowanej w industrialnych przestrzeniach dawnej elektrowni nad Wisłą i w nowoczesnym centrum nauki
Z okazji otwarcia polskiej prezydencji w UE scena eksperymentalna TrzeciE Ucho proponuje ambitny i urozmaicony program dźwiękowo.www.planbe.pl/trzecie_ucho
Wieczór rozpoczną koncerty muzyki improwizowanej w Centrum Nauki Kopernik. Wystąpi Fred Frith – najpierw z solowym koncertem, a następnie z grupą warsztatową polskich muzyków.
Scena główna zlokalizowana będzie w jednej z hal rewitalizowanej Elektrociepłowni Powiśle. Tu najpierw usłyszymy Paris Tertris, któremu towarzyszyć będzie Eddie Stevens, współproducent ich najnowszej płyty, znany przede wszystkim jako klawiszowiec i kompozytor brytyjskiej grupy Moloko, a obecnie zespołu Roisin Murphy.
Punktem kulminacyjnym wieczoru będzie występ The EX – jednego z najważniejszych zespołów niezależnych starego kontynentu. Towarzyszyć im będą na scenie znakomici goście: Ken Vandermark (US), wybitny saksofonista i klarnecista freejazzowy, Dj Rupture, nowojorski turntablista i eksperymentator, oraz niezwykłe trio etiopskich trubadurów – Ililta Band.
W świat ambitnych klubowych brzmień na styku muzycznych eksperymentów i muzyki tanecznej wprowadzą słuchaczy Mouse on Mars – ponadczasowy duet-ikona, który wciąż inspirujący rzesze muzyków, producentów i kompozytorów – oraz Pantha du Prince – berliński producent i kompozytor, autor jednej z najlepszych płyt elektronicznych roku 2010 i niewątpliwie jeden z bohaterów ubiegłorocznych europejskich festiwali muzyki alternatywnej. Pantha du Prince wystąpi w Warszawie po raz pierwszy.
Równolegle z występami na scenie głównej, przez cały wieczór, w zaułkach i pobocznych przestrzeniach industrialnego kompleksu EC Powiśle, swoje projekty prezentować będą polscy artyści dźwiękowi i wizualni. Robert Piotrowicz, muzyk, założyciel wydawnictwa i festiwalu Musica Genera, zagra serię konceptualnych setów w nieczynnej starej nastawni. Artyści związani z wrocławskim Discordem przygotują instalacje dźwiękowe i wizualne w formie mappingu, wpisanego w architekturę starych budynków elektrociepłowni. Wystąpi również Konrad Smoleński związany z ruchem Pink Punk i grupa Fluidacje.
Scenę zewnętrzną, zlokalizowaną w strefie gastronomiczno-rekreacyjnej, poprowadzą didżeje związani z kolektywem Soul Service i cyklicznym projektem Warsoul Sessions.
Źródło: materiały prasowe
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA