fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Społeczeństwo

Program szpiegujący wskazał przestępcę

Gdy w marcu Joshua Kaufman stracił swojego macBooka, policjanci nie dawali mu wielkich nadziei na odnalezienie sprzętu. Kalifornijczykowi udało się jednak zdalnie uruchomić na komputerze zainstalowane wcześniej oprogramowanie szpiegujące
Aplikacja lokalizuje komputer z dokładnością do kilku metrów i daje możliwość robienia zdjęć za pomocą wbudowanej w komputerze kamerki. Kaufman robił więc zdjęcia złodziejowi, gdy ten prowadził samochód, bez koszulki siedział przed komputerem, a nawet gdy niczego nie podejrzewając, spokojnie drzemał na kanapie.
Policjanci z Oakland nadal nie chcieli jednak zająć się jego sprawą, przekonując, że mają na głowie dużo poważniejszych przestępców. Bowiem – jak informuje ABC News – kradzieżami zajmuje się w Oakland tylko trzech detektywów, do których każdego miesiąca trafia ok. 2400 spraw.
Kaufman nie odpuścił i założył blog pod tytułem „Ten gość ma mojego macBooka", na którym umieszczał zdjęcia przestępcy. Postanowił też zainteresować sprawą media.
Dziennikarze sprawili, że policjanci znaleźli czas na odzyskanie laptopa i błyskawicznie aresztowali 27-letniego Muthannę Alde-Bashiego. Z pomyślnego zakończenia sprawy cieszy się zaś nie tylko właściciel, ale również producent kosztującej 15 dolarów rocznie aplikacji Hidden, która zyskała dzięki temu dużą popularność.
 
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA