fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Film

Duża kasa, duże ryzyko

Discovery World
Praca nurka komercyjnego to zajęcie tylko dla ludzi o stalowych nerwach, którzy kochają adrenalinę – przekonują twórcy dwuczęściowego dokumentu pokazywanego przez Discovery World.
 
Zabierają widzów w podróż nad Zatokę Meksykańską, gdzie znajduje się ponad 6 tysięcy platform wiertniczych i podwodna sieć rurociągów przekraczająca długość
60 tysięcy kilometrów. To jeden z największych tego typu kompleksów na świecie, którego sprawne działanie zapewniają m.in. specjalnie wyszkoleni nurkowie. Pracują w ekstremalnie trudnych warunkach, przy częstych gwałtownych zmianach pogody. O ich bezpieczeństwo dba sztab ludzi. Każdy ruch nurka śledzony jest na monitorach przez wyznaczonego opiekuna. Ryzyko jest jednak spore, ponieważ trzeba schodzić nawet na głębokość 100 metrów a część prac wykonywana jest przy użyciu ładunków wybuchowych. Mimo to śmiałków nie brakuje. Dla zawodowców to szansa sprawdzenia siebie, a także zarobienia w krótkim czasie dużych pieniędzy.
W pierwszym odcinku pokazany zostanie m.in. skomplikowany demontaż zatopionej platformy wiertniczej. Widzowie zobaczą także, jak radzą sobie w tej trudnej pracy początkujący nurkowie. W drugiej części dowiemy się, ile czasu trzeba spędzić w komorze dekompresyjnej i ile wynosi wynagrodzenie członka załogi.
Nurkowie z platformy wiertniczej
22.30 | Discovery World | PIĄTEK
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA