fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Styl życia

Charytatywny bieg kobiet

W I biegu Samsung Irena Woman’s Run wystartowało w parku Agrykola 1700 kobiet. W tym roku organizatorzy przygotowali 3 tys. pakietów startowych
materiały prasowe
W najbliższą sobotę w parku Agrykola odbędzie się po raz drugi impreza sportowo-edukacyjna Samsung Irena Women’s Run
Idea była moja. Takie biegi tylko dla kobiet są organizowane w wielu krajach świata. Znalazłam oparcie w firmie Samsung. Cieszę się, że mogę patronować tej imprezie, która odbędzie się na Agrykoli po raz drugi. W ubiegłorocznej wystartowało 1700 kobiet. Mam nadzieję, że w sobotę będzie nas dużo więcej – mówi trzykrotna mistrzyni olimpijska, członkini MKOl Irena Szewińska.
Samsung Irena Women's Run to część globalnej kampanii edukacyjno-profilaktycznej „Różowa wstążka", której celem jest zwrócenie uwagi na problem zachorowalności kobiet na nowotwory piersi.
Wspólny bieg dla kobiet na dystansie 5 km ma nie tylko służyć popularyzowaniu zdrowego i aktywnego trybu życia. Intencją organizatorów jest przekonanie pań do regularnych badań mammograficznych, a także zebranie funduszy dla organizacji od lat działających na rzecz kobiet chorych na raka.
Warunkiem uczestnictwa w Samsung Woman's Run jest wykupienie pakietu startowego w cenie 30 zł. Zebrane środki zostaną przeznaczone na działalność stowarzyszenia Amazonki (budowa domu chorych) i fundacji Rak'n'Roll (odnowa poczekalni onkologicznych.
W biegu tym, którego start i meta zlokalizowane są na Agrykoli, a pięciokilometrowa trasa wiedzie w dużej części przez Łazienki Królewskie, nie będzie elementu współzawodnictwa. – Można ten dystans przebiec, pokonać truchtem lub nawet iść, gdy ktoś poczuje się zmęczony – podpowiada wicemistrz świata w biegu na 3 km z przeszkodami Bogusław Mamiński. – Ponieważ w biegu tym liczy się przede wszystkim udział, uważam, że organizatorzy słusznie postanowili, że nagrody będą losowane wśród wszystkich uczestniczek, które osiągną metę – dodaje Irena Szewińska.
Rejestracja do biegu odbywa się na www.run.samsung. pl. Przygotowano 3 tys. pakietów. Jeśli nie zostaną wyczerpane, będzie je można nabyć w sobotę na Agrykoli od godz. 10. O godz. 13 nastąpi otwarcie Miasteczka Atrakcji dla Kobiet i nie tylko. Od godz. 16 – rozgrzewka. O godz. 16.30 start biegu, a o 17.30 koncert Natalii Kukulskiej.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA