fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Sztuka

Twarze miasta: stolica w obiektywach dzieci

Z dziecięcych fotografii powstanie muzeum plenerowe
Materiały Promocyjne
Jak spojrzeć na świat oczami dziecka? Wystarczy dziś lub jutro ruszyć szlakiem wyznaczonym w przestrzeni miasta przez Muzeum Miejsc Ładnych i Brzydkich
W przestrzeni wybranych śródmiejskich ulic i parków znajdziemy subtelnie wtopione w pejzaż fotografie formatu A4. To eksponaty pierwszego w Warszawie plenerowego muzeum stworzonego przez dzieci.
Składają się na nie prace ośmio-, dziesięciolatków z kilku stołecznych szkół podstawowych. Do wzięcia udziału w tych specyficznych warsztatach fotograficznych zaprosiło ich stowarzyszenie Z Siedzibą w Warszawie.
– Pokazujemy dzieciom różne formy ekspresji twórczej – wyjaśnia autorka projektu Edyta Ołdak. – Jedna z nich, fotografia, stała się ich osobistą formą wypowiedzi na temat miasta.
W obiektywach aparatów cyfrowych, w które zaopatrzeni zostali uczestnicy warsztatów, znalazły się różne wybrane przez dzieci obiekty. – Obok zdjęć architektury powstały także portrety ludzi, zapisy ulotnych zjawisk, reporterska dokumentacja zdarzeń – wylicza organizatorka. – Opisując swoje prace według kryteriów „ładne" i „brzydkie", dzieci poznały też względność tych pojęć, a także odebrały lekcję szacunku dla odmiennych ocen i wyborów.
Mapki z trasą wędrówki otrzymamy w Państwowym Muzeum Etnograficznym w godz. 9 – 18 lub znajdziemy na stronie www.muzeum.wwarszawie.org.pl.
Źródło: Życie Warszawy
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA