fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Sztuka

Inside/Outside w Aptece Sztuki

www.aptekasztuki.eu
materiały prasowe
Wystawę Inside/Outside autorstwa tegorocznego laureata World Press Photo będzie można oglądać w warszawskiej galerii już od 2 czerwca
Esej fotograficzny Inside/Outside został zrealizowany przez Filipa Ćwika w okresie wielkiej powodzi w 2010 roku, w okolicach Sandomierza, otwiera nową perspektywę poznawczą i estetyczną. Doświadczenia zmysłowe i dokumentarne składają się na obraz stanowiący swoisty znak semantyczny a zarazem ikonę medialną. Tematem jest powódź. Atak żywiołu, który we współczesnym odczarowanym świecie nie przywołuje zachowań rytualnych, sytuując uczestników między chaosem i lękiem. Ćwik nie stara się kokietować widza dramatem skrajnych emocji. Nie pokazuje ludzi. Przeciwnie. Buduje obraz wszechogarniającej ciszy, dziwnie nieokreślonego spokoju w świecie abstrakcyjnych, groteskowo-rzeźbiarskich form, pozostałości ludzkiej egzystencji. Esej podzielony jest na dwie części. Tytułowy Inside, przedstawia puste, zdewastowane wnętrza. Outside, to czarno-białe popowodziowe pejzaże.
Filip Ćwik urodził się w 1973 roku w Szczecinie. Studiował kulturoznawstwo na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz fotografię w Akademii Sztuk Wizualnych w Poznaniu. Od dziesięciu lat związany z tygodnikiem „Newsweek Polska", wcześniej pracował dla "Gazety Wyborczej". Założyciel i członek agencji fotograficznej Napo Images. Tworzył i prowadził dział foto w dzienniku „Polska The Times". Pomysłodawca i juror konkursu fotograficznego "Newsreportaż". Od 2011 roku wykłada w Instytucie Dziennikarstwa Uniwersytetu Warszawskiego.
Jest laureatem wielu prestiżowych konkursów fotograficznych zarówno w Polsce, jak i zagranicą, między innymi: Grand Press Photo, KFP, BZWBK Press Photo, Sony Awards i World Press Photo.
INSIDE/OUTSIDE
Wernisaż już 2 czerwca 2011 (czwartek), godz. 18.00.
Galeria Apteka Sztuki, Warszawa, Al. Wyzwolenia 3/5
Źródło: materiały prasowe
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA