fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Wiadomości

Autor strony antykomor.pl był skazany

Fotorzepa, Marian Zubrzycki
Robert Frycz, którego mieszkanie 18 maja przeszukali funkcjonariusze ABW w związku z badaniem, czy na jego stronie internetowej nie znieważono prezydenta, miał już kłopoty z prawem
Cztery lata temu został skazany na dwa lata pozbawienia wolności w zawieszeniu. To kara za zdobycie danych z serwera firmy z branży telekomunikacyjnej.
Frycz w rozmowie z "Rz" przyznaje, że był taki wyrok.
- Odkryłem w systemie tej firmy lukę – mówi. - Każdy użytkownik, który posiadał konto w systemie, miał dostęp do wrażliwych danych innych klientów. Były to m.in. numer telefonu, imię i nazwisko, adres. Nigdzie się nie włamywałem. Co więcej – odkryłem, że inne osoby także odkryły ten dostęp i korzystały z niego dłużej niż ja – tłumaczy Frycz.
Twierdzi, że o nieprawidłowościach poinformował firmę. Gdy ta, jak ocenia,  nie chciała się przyznać do swoich błędów ujawnił sprawę w sieci i zwiększył sobie, korzystając z dostępu do firmowego systemu, parametry kupowanego od niej internetu. Także tej korzyści dotyczy sądowy wyrok. -To było głupie, przyznaję. Błąd młodości – mówi dziś Frycz.
 
Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA