fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Film

W cieniu wraków serial o nurkowaniu wśród wraków w Planete

Planete
Zwykłe nurkowanie to dla nich za mało. Bohaterowie interesującego serialu dokumentalnego Andrzeja Misiuka schodzą pod wodę, by szukać śladów przeszłości
Dla większości osób dużym przeżyciem jest sama wyprawa w głąb morza z butlą tlenową na plecach, możliwość zobaczenia niedostępnego świata, sprawdzenia, co kryje się wśród raf. Ale dla bohaterów „W cieniu wraków" to za mało. Oni uwielbiają przygody oraz dreszczyk adrenaliny towarzyszący odkrywaniu nieznanych miejsc i ich tajemnic. Dlatego wybrali nurkowanie wśród wraków.
W serialu zobaczymy m.in., jak eksplorują szczątki statków znajdujące się w rejonie Morza Czerwonego i tzw. Żelaznej Rafy. Wśród podwodnych kolosów śmiałkowie znajdują m.in. 150-letni brytyjski żaglowiec „Carnatic", który w chwili tragedii przewoził 40 tysięcy funtów sztab miedzi i złota. Nurkowie trafiają także na statek parowy „Thistlegorm", zbombardowany w 1942 roku i spoczywający na dnie z kompletnym transportowym ładunkiem militarnym. Odkryli go współpracownicy słynnego podróżnika Jacquesa Cousteau. Ekipa odwiedzi również prom „Salem Express", który stał się grobowcem dla tysiąca osób.
Będzie okazja zobaczyć nie tylko widowiskowe podwodne zdjęcia, ale także poznać polityczne, ekonomiczne i historyczne okoliczności, w jakich zatonęły statki. Swoimi przeżyciami podzielą się instruktorzy nurkowania oraz początkujący kursanci. Opowiedzą, co czuje człowiek w bezpośrednim zetknięciu z podwodnymi tragediami.
W cieniu wraków, 20.15 | Planete | PONIEDZIAŁEK – czwartek
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA