fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Banki

Zysk UniCredit spadł mniej niż oczekiwano

Bloomberg
Zysk netto UniCredit w ostatnim kwartale ubiegłego roku okazał się wyższy od oczekiwań. Udało się to osiągnąć dzięki niższej realnej stopie podatkowej, co osłabiło negatywny efekt wyższych rezerw na złe kredyty w Niemczech i kosztów restrukturyzacji grupy.dit
Zysk netto UniCredit w ostatnim kwartale ubiegłego roku okazał się wyższy od oczekiwań analityków dzięki niższej realnej stopie podatkowej, co osłabiło negatywny efekt wyższych rezerw na złe kredyty w Niemczech i kosztów restrukturyzacji grupy.
Skonsolidowany zysk netto UniCredit w ostatnich trzech miesiącach 2010 roku zmniejszył się do 321 mln euro z 371 mln euro rok wcześniej. Spadek był mniejszy niż spodziewali się analitycy, którzy szacowali zysk grupy największego włoskiego banku na zaledwie 209 mln euro. Zarząd UniCredit zaproponował wypłatę dywidendy w niezmienionej wysokości, 3 eurocentów na akcję.
„W sumie wyniki były lepsze od oczekiwań" – napisał w raporcie analityk francuskiego banku Societe Generale, który wydał rekomendację „kupuj" dla UniCredit. „UniCredit pokazał lepsze rezultaty na poziomie operacyjnym, podczas gdy na zysk netto wpływ miały liczne zdarzenia jednorazowe.
Włoski bank znajduje się obecnie w okresie przejściowym. Nowy prezes Federico Ghizzoni, który we wrześniu zajął miejsce Alessandro Profumo, zreorganizował zarząd i pracuje nad nową strategią, mającą poprawić rentowność grupy na wybranych rynkach. Swoje plany ma przedstawić do końca lata.
Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA