fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Ubezpieczenia

Członkowie rządu i posłowie PO o zmianach w OFE

Platforma Obywatelska uruchomiła stronę internetową, na której można zadać pytania w sprawie rządowych propozycji zmian w systemie emerytalnym. Pod adresem www.zapytajoofe.pl parlamentarzyści będą odpowiadać na wszystkie wątpliwości obywateli
Rzecznik klubu PO Krzysztof Tyszkiewicz oraz posłowie PO Agnieszka Pomaska i Mirosław Sekuła poinformowali, ze pytania będzie można również zadać za pośrednictwem portali społecznościowych - na Facebooku i Twitterze.
Po zakończeniu akcji na stronie www.zapytajoofe.pl będzie można znaleźć odpowiedzi na wszystkie zadane pytania.
— Celem PO jest poinformowanie obywateli o tym, jak będzie wyglądała ta reforma, ale przede wszystkim włączenie obywateli, których dotyczy ta reforma, w tę debatę (...) nie na poziomie eksperckim, ale w bardziej przystępnej formie — powiedziała Agnieszka Pomaska.
Krzysztof Tyszkiewicz dodał, że jest to odpowiedź na zniekształcony przekaz w mediach na temat zmian emerytalnych.
— Dlatego postanowiliśmy kontaktować się z obywatelami bezpośrednio, ta strona to jest pierwszy element — zaznaczył.
— Wszyscy członkowie PO, którzy należą do sejmowej komisji finansów publicznych będą starali się odpowiedzieć na pytania. Chcemy merytorycznej dyskusji między politykami a obywatelami. Temu służy ta strona — powiedział Mirosław Sekuła.
Jak zapowiedział Tyszkiewicz, w środę minister finansów Jacek Rostowski będzie odpowiadał na pytania czytelników "Super Expressu" i blogerów z salonu24.pl.
Również w środę na pytania użytkowników portalu wpolityce.pl odpowiadać będzie szef klubu PO Tomasz Tomczykiewicz. W TVP Info gościem stacji będzie członek rady polityki pieniężnej Andrzej Bratkowski, który odpowiadał będzie na pytania dzwoniących do studia widzów. Całość zakończy czat na portalu onet.pl, którego gościem będzie Rostowski.
W poniedziałek wieczorem odbędzie się debata z udziałem ministra finansów prof. Jacka Rostowskiego i prof. Leszka Balcerowicza nt. zmian emerytalnych w OFE.
Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA