fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Ekonomia

{Eko+} poleca

Rzeczpospolita
W najnowszym wydaniu tygodnika {eko+}: Katastrofy naturalne. Niebezpieczne dla ludzi i zabójcze dla gospodarki. W dalszej części: Najdroższy słup reklamowy w Polsce czyli krakowski szkieletor oraz superjumbo na Okęciu
Gospodarka na łasce żywiołów – Trzęsienie ziemi w Japonii to najkosztowniejszy kataklizm w historii. Nawet gospodarki ekonomicznych potęg mają kłopoty z usuwaniem skutków ataków żywiołów. Biedne kraje ponoszą w takich wypadkach ogromne straty w ludziach, ale nikt nie niepokoi się ich kosztami.
Szkieletor straszy w Krakowie – Choć jego nazwa brzmi trochę z niemiecka (Tor to wszak wieża), jest specjalnością prawdziwie krakowską. Na równi z Lajkonikiem, obwarzankiem, smokiem wawelskim i hejnałem z wieży mariackiej. Teraz Szkieletor górujący od 30 lat nad miastem może wpędzić Skarb Państwa w tarapaty porównywalne ze sprawą Eureko.
Giganci w przestworzach – W sobotę19 marca na Okęciu po raz  pierwszy wyląduje największy samolot świata – Airbus 380, superjumbo. W ten sposób niemiecka Lufthansa chce zachęcić do wybierania właśnie jej oferty.  Do 2015 r. powinna otrzymać przynajmniej 15 takich maszyn.
Introwertyk za biurkiem szefa – Według wielu badań i powszechnych opinii najlepszymi menedżerami są ekstrawertycy. Bez problemu wydają rozkazy, lubią być w centrum uwagi, podejmują decyzję za decyzją.  Dziś do nich należą biurowe open space'y. Dni tej dominacji są jednak policzone – donoszą naukowcy.
Burzowa chmura nad gwiazdą architektury – Frank Gehry, najsłynniejszy architekt świata, ma problemy. Sąd wstrzymał budowę muzeum w Paryżu za 100 mln euro. To niejedyny jego projekt, który może pozostać „papierowy".
 

Ponadto:

Reforma czy  demontaż OFE - Minister finansów twierdzi, że jeśli przeniesie z OFE do ZUS to, co i tak OFE wydają na obligacje skarbowe, nic się nie zmieni. Nic bardziej  bałamutnego. Zamienimy pierwszorzędne obligacje skarbowe klasy A+ na śmieciowe papiery B-
Jeden regulator dla mediów i telekomunikacji - To już ostatni dzwonek, by w obliczu przyspieszającego rozwoju nowych mediów wrócić do pomysłu połączenia regulatorów rynku elektronicznego  oraz rynku treści telewizyjnych i radiowych – pisze Anna Streżyńska
Nie gotowi na euro - W drodze do wspólnej waluty Polska powinna wyciągnąć wnioski z doświadczeń Hiszpanii i Portugalii

Oraz felietony naszych stałych autorów:

Po co nam Dworzec Polski? - Adrian Furgalski
Nowe reformy w erze turbulencji – Krzysztof Rybiński
Gdy nie będzie już OFE – pisze Paweł Jabłoński
Konsekwencje japońskiego tsunami – pisze Witold M. Orłowski
Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA