fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Sztuka

Paruch w Galerii 2.0

materiały prasowe
Galeria 2.0 zaprasza na wystawę Stefana Parucha. Wernisaż już jutro na warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych
"Flagi" to złożony pokaz łączący instalację malarską, video i dźwięk. Stefan Paruch kontynuuje swoje zainteresowania i bierze na warsztat kolejne języki i systemy symboliczne: okrętowy kod flagowy, alfabet Morse'a, alfabet semaforowy, język Braille'a. Zaprezentuje instalację składającą się z 26 obrazów przedstawiających litery zakodowane w alfabecie flagowym układające się w hasło-pytanie: Kto to k...a jest artysta wizualny?
To samo pytanie, stawiane przez autora, powtórzy się w animacji zdjęć, zakodowane w alfabecie semaforowym. Wszystko dopełni sygnał Morse'a o tej samej treści. Okrętowy kod flagowy jest bardzo atrakcyjny wizualnie. Poszczególne flagi to piękne geometryczne obrazy o czystych podziałach na pasy poziome, skośne, pionowe. Kompozycje w intensywnych, czystych kolorach podstawowych: czerwieni, żółci, błękicie oraz bieli i czerni.
Stefan Paruch (ur. 1978)
W latach 1997-2002 studiował na Wydziale Malarstwa w Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, w l. 1998-2000 studiował w Gościnnej Pracowni prof. Leona Tarasewicza. Dyplom „Lekcja przysposobienia obronnego" obronił w 2002 w pracowni prof. Jarosława Modzelewskiego. W latach 2003 - 2006 studiował w Wyższym Studium Montażu w PWSFTViT w Łodzi. Wraz z grupą artystów współtworzy pracownie przy ulicy 11 Listopada na warszawskiej Pradze. Maluje, rysuje, animuje. Obecnie pracuje jako adiunkt w Instytucie Edukacji Artystycznej w Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie. Prowadzi zajęcia z przedmiotów: multimedia oraz kształcenie w zakresie intermediów. Jest autorem montażu do kilku filmów dokumentalnych. Jako montażysta współpracuję również z Mistrzowską Szkołą Reżyserii Andrzeja Wajdy.
otwarcie > wtorek 15.03.2011 godz.18 galeria 2.0
wystawa czynna: od śr. 16.03 do wt. 29.03 otwarta pon.-pt. w godz 12-17
Źródło: materiały prasowe
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA