fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Magistrowie/studenci

Jessup Moot Court Competition zawody studentów

Fotorzepa, Jak Jakub Ostałowski
Drużyna z Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego okazała się najlepsza w polskiej edycji Jessup Moot Court Competition
Studenci wydziałów prawa z całego kraju walczyli w ostatni czwartek i piątek w Warszawie o wyjazd i reprezentowanie naszego kraju na międzynarodowym etapie rozgrywek. Jessup Moot Court Competition to największy i najbardziej prestiżowy konkurs z zakresu prawa międzynarodowego. Opiera się na symulacji rozprawy przed Międzynarodowym Trybunałem Sprawiedliwości w Hadze. Konieczna jest świetna znajomość języka angielskiego i międzynarodowego prawa publicznego. Tegoroczny kazus dotyczył organizacji terrorystycznych i ich działalności na terenie różnych państw.
W krajowym finale znalazły się drużyny z Uniwersytetu Wrocławskiego w składzie: Filip Grycewicz, Szymon Gołębiowski i Paweł Wnuk, których opiekunem był dr Artur Kozłowski, oraz z Uniwersytetu im. Kard. Stefana Wyszyńskiego w składzie: Katarzyna Wal, Sylwia Uziębło, Karolina Landowska, Magdalena Rząca oraz Maciej Filip Zaleski. Opiekunem grupy był dr Marek Jeżewski. Ta druga drużyna, zgodnie z decyzją jurorów, pojedzie do USA na międzynarodowy finał, który odbędzie się od 20 do 26 marca. Organizację polskiej edycji oraz wyjazd zwycięskiej drużyny do USA wspierają kancelarie Clifford Chance, Cameron McKenna oraz firma Deloitte.
Czytaj nasz serwis:
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA