fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

Stock rozszerza ofertę

Fotorzepa, MW Michał Walczak
Lider polskiego rynku wódki Stock Polska rozszerza ofertę pod importową marką Stock Prestige. Po sukcesie "czystej" stawia teraz na odmiany smakowe
- Sprzedaż Stock Prestige Vodki rośnie najszybciej  sektorze wódek premium. W ostatnim czasie jesteśmy zawsze na pierwszej lub drugiej pozycji jeśli chodzi o handel tradycyjny — mówi "Rz" Marek Malinowski, prezes Stock Polska. Ta należąca do grupy Stock Spirits firma jest liderem polskiego rynku wódki. Swoją pozycję zawdzięcza głównie marce Czysta de Luxe.
Stock Prestige Vodka w wersji czystej trafiła na polski rynek na przełomie  listopada i grudnia 2009 r. Z naszych szacunków wynika, że na koniec 2010 r. mogło należeć do niej ok. 2 proc. polskiego rynku wódki.
Marka Stocka radzi sobie w naszym kraju, mimo że ostatnie miesiące nie były udane dla drogich wódek. Z danych firmy Nielsen wynika, że popyt na marki premium skurczył się w 2010 r. o ok. 12 proc. Natomiast sprzedaż wódek z importu zmalała o ok. 9 proc.
Sposobem na dalsze powiększanie udziałów przez Stock Prestige mają być odmiany smakowe: cytrynowa i żurawinowa.
- Wódki importowane odegrają w przyszłości ważną rolę. Klienci będą coraz bardziej wymagający i gotowi zapłacić więcej, co jest ważne dla całego segmentu premium – uważa Marek Malinowski.  — b.d.
 
Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA