fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Kraj

"Rz" ujawnia: Gintrowski, Pietrzak, Warska, Kilar w komitecie honorowym PiS

Wanda Warska wchodzi w skład komitetu honorowego PiS
Fotorzepa, Marian Zubrzycki
Prawo i Sprawiedliwość kończy kompletowanie swojego komitetu honorowego.
„Rz” dowiedziała się nieoficjalnie, że do głosowania na partię Jarosława Kaczyńskiego będą przekonywać m.in. Wojciech Kilar (pianista, kompozytor, twórca muzyki filmowej), Przemysław Gintrowski (kompozytor), Jarosław Marek Rymkiewicz (poeta, eseista, dramaturg i krytyk literacki), Marek Nowakowski (pisarz, dziennikarz i aktor), Jan Pietrzak (satyryk, twórca Kabaretu Pod Egidą) i Wanda Warska (piosenkarka, wokalistka jazzowa).
W sumie w komitecie ma zasiąść około 50 osób kultury, nauki i sztuki. Jest wśród nich także przewodniczący Komitetu Katyńskiego Stefan Melak i ppłk Janusz Brochwicz Lewiński „Gryf”, który podczas Powstania Warszawskiego dowodził obroną pałacyku Michla na Woli.
Pełny skład komitetu honorowego PiS zostanie ogłoszony najprawdopodobniej w niedzielę.
Przed każdymi wyborami partie zabiegają o poparcie osób niezwiązanych na co dzień z polityką. Liczą, że dzięki ich poparciu zdobędą przychylność wyborców. Kilka dni temu skład swojego komitetu ogłosiła PO. Partię Donalda Tuska wspiera grono aktorów, wśród nich Danuta Szaflarska, Anna Nehrebecka, Marian Opania i Wiktor Zborowski oraz grupa piosenkarzy: Stachursky, Paweł Kukiz i Norbi. Na czele komitetu PO stanął prof. Władysław Bartoszewski.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA