fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Finansowanie

Po kredyt w złotych — do ING Banku, Euro Banku i HSBC

Fotorzepa, Michał Walczak Michał Walczak
Przeciętna marża kredytów w złotych w styczniu wyniosła 1,6 proc., a średnie oprocentowanie nieznacznie wzrosło w ciągu miesiąca – z 5,54 do 5,58 proc.
• Tak wynika z analiz firmy Expander Advisors. — Styczniowa decyzja Rady Polityki Pieniężnej o podwyższeniu stóp procentowych nie pozostała bez wpływu stawkę WIBOR, która wzrosła w styczniu z 3,95 do 4,09 proc. W tym samym czasie większość banków nie zmieniała marż kredytowych. Wzrost WIBOR wystarczył jednak, aby zmienić czołówkę banków oferujących najniższe oprocentowanie. Obecnie są to ING Bank Śląski, Euro Bank i HSBC — wylicza Jarosław Sadowski z firmy Expander Advisors. (pełne zestawienie w tabeli obok).??
• Jeśli chodzi o wysokość marż kredytów w złotych, w styczniu — podobnie jak w poprzednich miesiącach — więcej było obniżek. Wprowadziły je Pekao Bank Hipoteczny (o 1 p. p.), BGŻ (o 0,3 p. p.) oraz Polbank (o 0,2 p. p.).?– W tym pierwszym banku marża spadła aż o 1 p. p. (z 2,5 do 1,5 proc.). Należy jednak zaznaczyć, że tak duża zmiana wynika z tego, że wcześniej, czyli w grudniu ub. r., marża wzrosła z 1,75 do 2,5 proc., aby teraz ponownie spaść. W porównaniu do grudnia spadek wynosi więc zaledwie 0,25 p. p. — komentuje Jarosław Sadowski.?Na podwyższenie marży zdecydował się natomiast w styczniu tylko Alior Bank (o 0,3 p. p.).??
• W ciągu minionego miesiąca nieliczne zmiany pojawiły się również w przypadku kredytów w euro. Polbank i Deutsche Bank obniżyły marże o 0,3 p. p. – Dzięki temu ten ostatni bank znalazł się na drugiej pozycji po względem oprocentowania — mówi Jarosław Sadowski. — Liderem cały czas pozostaje DnB Nord w którym wynosi ono tylko 2,6 proc.?Podobnie jak w przypadku kredytów w złotych, podwyżkę marży wprowadził tylko jeden bank – Alior (o 0,6 p. p.). Przeciętna marża pozostała jednak na tym samym poziomie — 2,36 proc.
[i]?źródło: Expander[/i]
Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA