fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Notowania

Giełda lekko w górę

W ciągu dnia wzrost sięgał jednak nawet 1 proc. Zapały inwestorów ostudziły słabe informacje z amerykańskiego rynku pracy. Obroty akcjami wyniosły 930 mln zł.
Rzeczpospolita
Po fatalnych danych z rynku pracy w USA piątkowa sesja w Warszawie skończyła się zaledwie tuż nad kreską
Piątkowa sesja w Warszawie dzieliła się na dwie wyraźne części. Pierwsza upłynęła pod znakiem wzrostu. Druga zdominowana była przez sprzedających.
Indeksy rozpoczęły na solidnych plusach i aż do wczesnego popołudnia skutecznie broniły zdobytych pozycji. Przejściowo WIG20 zyskiwał nawet 1 proc.
Na parkietach niewiele się jednak działo. Wahania kursów były minimalne. W czołówce zwyżek były spółki surowcowe, którym w sukurs szły TP i Tauron. Gorzej prezentowały się mniejsze firmy, które w większości traciły na wartości.
Gdy wydawało się, że senna atmosfera i wzrost utrzymają się aż do zamknięcia notowań, na rynek trafiły (o 14.30) informacje z rynku pracy w USA. Zatrudnienie w sektorze pozarolniczym według Departamentu Pracy wzrosło w styczniu o zaledwie 36 tys. Analitycy spodziewali się, że liczba pracujących zwiększy się aż o 145 tys. Przedsiębiorstwa prywatne utworzyły jedynie 50 tys. etatów. Rynek spodziewał się 155 tys.
W reakcji indeksy giełd światowych zaczęły tracić. Koniec sesji na GPW upłynął pod znakiem wyrównanej walki podaży z popytem. Ostatecznie zwycięsko z potyczki wyszły byki. Na zamknięciu WIG zyskał 0,18 proc., a WIG20 wzrósł o 0,31 proc. Obroty wyniosły 930 mln zł i były o 5 proc. niższe niż w czwartek.
Z dużych spółek najlepszą lokatą były w piątek papiery TP, które zdrożały o 2,67 proc. Stawkę zamykał Cyfrowy Polsat, który potaniał 1,9 proc.
Z mniejszych firm wzięciem cieszyły się akcje upadłego PolRestu (+17,1 proc.). W górę, o 6,7 proc., poszły też papiery Compu. Tu jednak zmiana miała uzasadnienie fundamentalne. Analitycy KBC Securities wycenili papiery informatycznej spółki na 97 zł i zalecają ich kupno. Na zamknięciu były wyceniane na 77,9 zł.
Wśród najbardziej przecenionych (-5 proc.) spółek znalazł się KOV. Wyprzedaży towarzyszyły wzmożone obroty. Przekroczyły 43 mln zł.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA