fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

Facebook przed Amazon.com, a za Google

Bloomberg
Facebook wyprzedził Amazon.com pod względem wartości rynkowej. Wśród amerykańskich firm internetowych więcej wart jest tylko Google.
Kapitalizacja Facebooka wynosi obecnie 82,9 mld dolarów, według SharesPost, platformy obrotu akcjami spółek niepublicznych. Od połowy ubiegłego miesiąca wzrosła o 40 procent. Tymczasem akcje internetowej księgarni Amazon.com potaniały wczoraj o 7,2 procent w reakcji na gorsze od oczekiwanych przez inwestorów prognozy sprzedaży. Wartość całej firmy spadła tym samym do 77,2 mld dolarów.
Facebook nie jest spółką publiczną – jej akcji nie wprowadzono do obrotu giełdowego. SharesPost sporządza wyceny spółek spoza giełdy biorąc pod uwagę takie kryteria, jak ceny zawieranych na platformie transakcji, szacunki analityków oraz przebieg prywatnych emisji akcji.
Na jego platformie w tym miesiącu za akcje Facebooka płacono nawet po 60 dolarów za sztukę, co oznacza, że niektórzy inwestorzy uważają, iż portal społecznościowy może kosztować 136 mld dolarów.
Szacowana wartość Facebooka przeskoczyła kapitalizację eBay, operatora największej internetowej platformy aukcyjnej, w końcu ubiegłego roku. Wciąż jednak jest dużo niższa niż właściciela najpopularniejszej wyszukiwarki internetowej Google, którego rynek wycenia na 192 mld dolarów.
Źródło: Bloomberg
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA