fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Muzyka

Radio, które przebojem weszło na rynek

Fotorzepa, Roman Bosiacki Roman Bosiacki
Radio RMF FM z okazji swoich 20. urodzin organizuje w Teatrze Wielkim w Warszawie jubileuszową galę, na której zaśpiewają znani artyści.
Podczas uroczystości wystąpią m.in. Agnieszka Chylińska, Feel, Robert Gawliński, Edyta Górniak, Kayah (na zdjęciu), Kasia Kowalska, Paweł Kukiz, Grzegorz Markowski, Patrycja Markowska, Maryla Rodowicz, Varius Manx i Łukasz Zagrobelny.
Artyści zaprezentują niestandardowe utwory i miksy z zagranicznymi hitami. Zaśpiewają również stare piosenki w nowych aranżacjach oraz wystąpią w nietypowych duetach. To dobra okazja, by przekonać się, w jakiej formie są dziś najwięsze gwiazdy polskiej muzyki rozrywkowej, w wielu przypadkach pracujące obecnie nad nowymi albumami.
Galę uświetnią także wykonawcy zagraniczni: znany z polskich i zagranicznych list przebojów brytyjski tercet damski Sugababes (w dorobku trzy potrójne platynowe płyty i 40 mln sprzedanych egzemplarzy na całym świecie) oraz wschodząca gwiazda rythm and bluesa i solu, piękna Alexandra Burke, która pod koniec ubiegłego roku wydała debiutancki album „Overcome”.
Wystąpi także jeden z najpopularniejszych w ostatnich latach polskich kabaretów: Kabaret pod Wyrwigroszem, znany chociażby z brawurowego wykonania polskiej wersji czeskiej piosenki „Jożin z Bażin” („Donald marzy”). Uroczystość urozmaicą materiały filmowe związane z RMF FM, które od wielu już lat pozostaje najpopularniejszą stacją radiową w Polsce.
Swój niebywały i szybki rozwój krakowskie radio zawdzięcza swemu założycielowi – Stanisławowi Tyczyńskiemu, który jednak w 2006 roku wycofał się z prowadzenia RMF. Warszawski koncert poprowadzą prezenterka RMF FM Marta Grzywacz i Robert Janowski, gwiazdor telewizyjnej Jedynki i teleturnieju „Jaka to melodia”. Transmisję na żywo przeprowadzi Polsat.
20. urodziny RMF
20.00 | Polsat | sobota
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA