fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Czy starszy przedsiębiorca musi płacić składki na Fundusz Pracy?

Czy osoba po ukończeniu 50 lub 55 lat życia prowadząca działalność gospodarczą jest zwolniona z obowiązku opłacania składek na Fundusz Pracy?
Po ukończeniu 50 roku życia - nie, ale po ukończeniu 55 lat - tak, jeśli przedsiębiorca jest kobietą. Natomiast mężczyźni są zwolnieni z obowiązku opłacania składek na Fundusz Pracy po ukończeniu 60 roku życia.Od 1 lipca 2009 r. składki na Fundusz Pracy opłacają tylko te osoby prowadzące pozarolniczą działalność, które nie osiągnęły co najmniej 55 lat (kobiety) i co najmniej 60 lat (mężczyźni). Wynika to z art. 104b ust. 2 [link=http://www.rp.pl/aktyprawne/akty/akt.spr;jsessionid=72555D9312D0D960A968BAC70222294E?id=269029&tresc=1&wid=338172#R.20.]ustawy z 20 kwietnia 2004 r. o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy (tekst jedn. w DzU z 2008 r. nr 69, poz. 415 ze zm.)[/link].Zwolnienie z obowiązku opłacania składek ze względu na wiek dotyczy zatem nie tylko pracowników (o czym pisaliśmy m.in. w artykule [link=http://www.rp.pl/artykul/56277,335229_Oplaca_sie_zatrudnic_50_latka.html]"Zatrudnianie osób po pięćdziesiątym roku życia jest tańsze ...
Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA