fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Media i internet

Udana próba walnego w sieci

Żadna spółka nie przeprowadziła dotąd walnego zgromadzenia akcjonariuszy przez Internet
Stowarzyszenie Emitentów Giełdowych (SEG) przy udziale przedstawicieli rynku kapitałowego przeprowadziło elektroniczne walne zgromadzenie zwykłej spółki.
Symulacja odbyła się podczas Pierwszego Kongresu Prawników Spółek Giełdowych SEG. Patronat nad imprezą objęły m.in. „Rz” i „Parkiet”.
Przedstawiciele SEG mówią o sukcesie akcji, która miała na celu pokazanie problemów, jakie mogą napotkać spółki w trakcie takiego walnego.
Pierwsze pojawiły się już na samym początku, ponieważ mec. Leszek Koziorowski z kancelarii Gessel, który miał prowadzić wirtualne walne, utknął na zaśnieżonych drogach. Z tego powodu przećwiczono dodatkowe nieplanowane warianty, takie jak wybór nowego prowadzącego obrady.
Jednak główne obawy firm związane z elektronicznym walnym mają charakter prawny. Spółki wskazują np. na możliwość przerwania połączenia internetowego z inwestorami. To może skutkować zaskarżeniem podjętych uchwał.
Przedstawiciele SEG podkreślają, że choć od poprzedniej symulacji minęło tylko kilka miesięcy, to problemy z połączeniem internetowym były znacznie mniejsze.
Jednak do tej pory żadna firma giełdowa nie zdecydowała się na przeprowadzenie WZA przez Internet. W tym roku również nikt nie oczekuje, że spółki postawią na sieć.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA