fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Film

Do Nashville w dziesięć lat

Ekran Otwarty w Kino.Lab to wyjątkowe forum, na którym szerszej publiczności mogą się zaprezentować twórcy nieprofesjonalni – utalentowani, lecz jeszcze nieodkryci.
Najciekawszą propozycją poniedziałkowego wieczoru wydaje się być „10 lat do Nashville“. Bohaterami dokumentu Katarzyny Trzaski są Iza Słowicka i Mariusz Mierzejewski. Ona jest 33-letnią sprzątaczką z katowickiego dworca kolejowego, on – jej przyjaciel – pracownikiem banku i ajentem dworcowej toalety. Razem postanawiają spełnić marzenie życia – wyruszyć do Nashville, amerykańskiej stolicy muzyki country. Iza od dziesięciu lat myśli o tej podróży i ma nadzieję, że kiedy już dotrze na coroczny festiwal, który się tam odbywa, będzie mogła zaprezentować swoje umiejętności.
Obejrzymy też dwie fabuły. W „Wyłączności“ Krzysztof Szot przedstawił historię o końcu związku na podstawie prozy Etgara Kereta (zagrał tu m.in. Lesław Żurek). W „Through Glass“ Igor Chojna opowiedział o bohaterze, który naruszył spokój hermetycznej społeczności. Trzy świnki czekające na... pociąg na stacji Powiśle to główne postaci „Piground“ – animacji Igora Chołdy i Konrada Smocznego. Na zakończenie zaplanowano zestaw krótkometrażówek Ernesta Zacharevica i teledyski litewskiej grupy Gerifilmai.
[b]Czytaj też: [link=http://www.rp.pl/temat/362784.html]Młode kino[/link][/b]
[i]Ekran Otwarty, Kino.Lab w Centrum Sztuki Współczesnej, Warszawa, ul. Jazdów 2, wstęp wolny, informacje: tel. 22 628 12 71-3 w. 135, poniedziałek (22.02), godz. 20.30 [/i]
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA