fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

Solorz-Żak i Karkosik nie doszli do porozumienia

Urszula Zielińska
Zygmunt Solorz-Żak prowadził rozmowy z Romanem Karkosikiem o przejęciu CenterNetu, operatora sieci w Rodzinie – dowiedziała się „Rz”.
Wczoraj jednak je zerwał. – To prawda. Zostałem potraktowany w niepoważny sposób. Albo jest wyłączność na negocjacje, albo nie – potwierdza Solorz-Żak. – Bez komentarza – skwitował Roman Karkosik. Nie ujawnił więc też, czy i z kim jeszcze rozmawia. CenterNet należy do NFI Midas, ale Karkosik jest głównym akcjonariuszem funduszu.
O szczegółach dotyczących negocjacji i warunkach transakcji ani Karkosik, ani Solorz-Żak do tej pory nie mówili.
CenterNet to właściciel częstotliwości z zakresu 1800 MHz. Wygrał je w przetargu w 2007 roku, oferując najwięcej pieniędzy. Za jedną wiązkę częstotliwości zapłacił 128 mln zł, z drugiej zrezygnował. Zwolnił w ten sposób miejsce Mobylandowi, przejętemu w ubiegłym roku za 13 mln euro przez Aero 2, firmę kojarzoną z Solorzem-Żakiem.
Aero 2 zleciło budowę sieci Sferii, spółce dysponującej częstotliwością z zakresu 850 MHz, kontrolowanej przez właściciela Polsatu. W tym roku zdecydowano, że ma trafić do grupy Hawe jako aport za nowe akcje giełdowej firmy.
Grupie Midasa pozostała współpraca operacyjna z grupą Solorza-Żaka. W sierpniu NFI podpisało list intencyjny z Mobylandem. Na jego mocy CenterNet i Mobyland miały uzgodnić m.in. wspólną politykę użytkowania częstotliwości, budowania i utrzymania sieci, a docelowo stworzyć jednego operatora mobilnego w technologii LTE. Ostatecznie CenterNet podpisał umowę z Aero 2, od którego dzierżawi infrastrukturę.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA