fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Mieszkaniowe

Wiozą lofty i wieżowiec

BBI Development już drugi raz pokaże na Lazurowym Wybrzeżu rewitalizację fabryki wódek na Pradze-Północ
materiały prasowe
Deweloperzy szykują ofertę na prestiżowe targi nieruchomości MIPIM w Cannes. W marcu będą promować Warszawę planami przebudowy fabryki Koneser i budową kilku biurowców
Inwestycje firm deweloperskich mają wzbogacić ofertę warszawskiego ratusza na międzynarodowych targach nieruchomości między 16 a 19 marca.
Ja co roku stołeczny ratusz zaprasza na swoje stoisko w Cannes kilku partnerów prywatnych. W tym roku będą to BBI Development, Ghelamco, Yareal i Hochtieff.
Deweloperzy trochę narzekają, bo na stoisku nie będzie miejsca na wyeksponowanie prywatnych inwestycji na dużych wiszących planszach.
– Rok temu tak było i bardzo ładnie to wyglądało. Tym razem prezentacja naszych projektów będzie z konieczności ograniczona do katalogów – stwierdzają przedstawiciele firm.
W tym roku Polska jest gościem honorowym targów. Ma pokazać, że nie daje się kryzysowi. Władze [link=http://www.zyciewarszawy.pl]Warszawy[/link] zamierzają to udowodnić, skupiając się na promocji Euro 2012, inwestycjach sportowych i w infrastrukturę miejską związaną z mistrzostwami. Nawet – jak pisaliśmy wczoraj – stoisko stolicy wystrojem nawiązuje do bryły Stadionu Narodowego. Sam stadion będzie na jednym z plakatów.
A jakimi inwestycjami w Warszawie pochwalą się prywatni deweloperzy?
[link=http://www.zyciewarszawy.pl]BBI Development[/link] jedzie po raz kolejny pokazać dwa miastotwórcze projekty.
Pierwszy to rewitalizacja Fabryki Wódek Koneser, z którym startowała już w ubiegłym roku na MIPIM. W pofabrycznych halach bez wartości historycznej powstaną mieszkalne lofty. A część zabytkowa zostanie przekazana artystom.
– Niestety, wciąż nie da się jeszcze powiedzieć, kiedy ruszymy z inwestycją. Stanie się to zaraz po pozyskaniu koinwestora. Rozmowy trwają – mówi Kinga Fromlewicz z BBID.
Drugi projekt, którego realizacja wkrótce ma się rozpocząć, to biurowiec z galerią handlową na miejscu zburzonego Supersamu przy Puławskiej.
[link=http://www.zyciewarszawy.pl]Yareal[/link] także wiezie biurowiec Mokotowska Square. Powstanie on po rewitalizacji budynku i kamiennej fasady z lat 50. Inwestycja niedawno się zaczęła.
Również [link=http://www.zyciewarszawy.pl]Ghelamco[/link] w zanadrzu ma projekt biurowy – Mokotów Nova przy ul. Domaniewskiej. Ale przede wszystkim pochwali się najwyższym przedsięwzięciem. To 220-metrowa wieża Warsaw Spire, która ma stanąć przy ul. Towarowej.
– Będzie to największy projekt biurowy w tej części Europy. Budowę zaczniemy w tym roku – deklaruje Marlena Kosiura w imieniu Ghelamco.
Firma po raz pierwszy ma przedstawić w Cannes ofertę innym deweloperom – chce sprzedać biurowiec Crown Square przy rondzie Daszyńskiego.
Bardzo tajemniczy są natomiast przedstawiciele firmy [link=http://www.zyciewarszawy.pl]Hochtief[/link]. – Szykujemy niespodziankę do Cannes. O ile uda się nam „dopiąć” formalności – deklarują nieoficjalnie.
[i]Czytaj też w [link=http://www.zyciewarszawy.pl/artykul/446794_Wioza_lofty_i_wiezowiec_.html]Życiu Warszawy[/link][/i]
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA