fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Komornik nie zajmie środków na pensję

Fotorzepa, MW Michał Walczak
Moja firma ma złą kondycję finansową. Teraz komornik prowadzi egzekucję z jej konta. Czy w takiej sytuacji może zająć wszystkie pieniądze, w tym kwoty przeznaczone na wypłatę pensji dla moich pracowników?
[b]Nie.[/b] Egzekucja z rachunków bankowych odbywa się według ściśle określonych przepisów.Zajęcie jest skuteczne do chwili zrealizowania tytułu wykonawczego, na podstawie którego prowadzi się egzekucję.Jednocześnie nie może dojść do naruszenia pierwszeństwa w zaspokojeniu wierzytelności. Wynagrodzenie za pracę jest wierzytelnością szczególną, mającą zapewnić byt i zaspokojenie podstawowych potrzeb każdego pracownika.[i]Podstawa prawna:– art. 889 [link=http://www.rp.pl/aktyprawne/akty/akt.spr;jsessionid=906021C3C4F8A71B08066CD633B6506B?id=70930]ustawy z 17 listopada 1964 r. – Kodeks postępowania cywilnego (DzU nr 43, poz. 296 ze zm.)[/link][/i]
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA