fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Nieruchomości

MSW: Zakaże grillowania na balkonie

Minister chce zadbać o nasze bezpieczeństwo i zakazać grillowania na balkonach.
www.sxc.hu
Dla wielbicieli kiełbaski grillowanej na balkonie nadchodzą ciężkie czasy. Minister spraw wewnętrznych i administracji chce jej zakazać.
Nie oznacza to, że szef tego resortu nie lubi kiełbasy. Absolutnie nie. Ostatecznie to jego prywatna sprawa, czy lubi kiełbasę, czy jest wegetarianinem. Nie chodzi też o to, że jej woń, tudzież innego mięsiwa, może poważnie drażnić nosy sąsiadów nieprzepadających za tego typu zapachami. Minister chce w ten sposób zadbać o nasze bezpieczeństwo.
Dlatego w projekcie swojego rozporządzenia w sprawie ochrony przeciwpożarowej budynków, innych obiektów budowlanych i terenów wyraźnie zakazuje używania urządzeń do pieczenia (grilli, rożna) z otwartym paleniskiem na balkonach, loggiach, tarasach i dachach budynków mieszkalnych wielorodzinnych. W blokach grillowania więc nie będzie. Nie ma przy tym znaczenia, czy grill jest dymowy czy elektryczny.
I tu powstaje pytanie, a co będzie się działo z tymi, którzy naruszą ten zakaz? W końcu pan Kowalski z panią Wiśniewską nie muszą wiedzieć, że grillowanie na balkonie jest niezgodne z prawem, albo też mogą świadomie łamać zakaz; ostatecznie to, co zakazane, lepiej smakuje i wieczorową letnią porą rozpalą jednak tego grilla.
Wtedy sąsiad będzie miał prawo go zdyscyplinować i zadzwonić do straży miejskiej, a nawet do straży pożarnej z informacją o takim zdarzeniu. Strażnik, gdy przyjdzie, poza upomnieniem będzie mógł ukarać właściciela tarasu lub balkonu mandatem. Nieznajomość prawa szkodzi
Palisz papierosy lub robisz grilla na balkonie? Możesz dostać nawet 500 zł mandatu!
Komentuje Jolanta Ojczyk
Na razie zakaz jest na papierze. Minister rozporządzenia jeszcze nie podpisał. Prace legislacyjne nad nim jednak się kończą. Wszystko więc wskazuje na to, że jak stopnieją już śniegi i zazielenią się drzewa, zakaz wejdzie w życie. Warto już teraz o tym pamiętać.
Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA