fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Finansowanie

Marże kredytowe - ile bank dolicza za to, że pożycza

Marże dla kredytu w wysokości 300 tys. zł (LTV 80 proc.).
Rzeczpospolita
Spadł średni poziom marż kredytów złotowych oraz denominowanych do franka szwajcarskiego i euro. Nieznacznie obniżyły się też przeciętne marże kredytów w dolarach amerykańskich.
> Banki długo nie obniżały marż standardowych kredytów hipotecznych, wprowadzając za to promocje powiązane z zakupem dodatkowych produktów banku. – W styczniu jednak coś w końcu drgnęło. Średnie marże spadły, a banki zachęcały głównie do zaciągania kredytów denominowanych do europejskiej waluty – mówi Natalia Czaplewska, analityk porównywarki finansowej [link=http://www.comperia.pl/]Comperia.pl[/link].
> Średnie marże kredytów udzielanych w euro spadły w ciągu miesiąca z 4,96 proc. do 4,70 proc. Spowodowane to było w dużej mierze przez obniżki, jakie wprowadziły BOŚ i Deutsche Bank. O przeszło 0,6 pkt proc. spadł poziom średnich marż kredytów denominowanych do franka szwajcarskiego i wynosi obecnie 5,57 proc. Marże w tej walucie obniżył np. Polbank.
> Zmiany odnoszące się do średnich marż kredytów przyznawanych w naszej rodzimej walucie i dolarze amerykańskim są kosmetyczne. – Średnie marże kredytów złotowych spadły o 0,04 pkt proc. i wynoszą 3,25 proc.
Średnie marże kredytów denominowanych do dolara amerykańskiego wzrosły zaś o 0,06 pkt proc. i wynoszą obecnie około 5,65 proc. – podaje Natalia Czaplewska.
Analitycy spodziewają się obniżenia marż przez kolejne banki, szczególnie tych wysokich dla kredytów w obcych walutach.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA