fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Mieszkaniowe

Stawki ofertowe i transakcyjne w miastach południowej Polski

Fotorzepa, Pio Piotr Guzik
>> [b]W Katowicach[/b] widać ożywienie na rynku mieszkań – mówi Justyna Wylężek z agencji Północ. Dotyczy to jednak głównie tańszych lokali z obrotu wtórnego, na które klientom łatwiej jest otrzymać kredyt.
Najczęściej wybierane są mieszkania niezbyt duże, których koszty utrzymania są niskie, a jednocześnie nadają się dla rodziny z dziećmi. Najszybciej można sprzedać lokale, które właściciele wystawiają nieco taniej, niż kosztują podobne. Wtedy dochodzi do transakcji nawet w kilka dni.
>> [b]W Krakowie[/b] w styczniu na rynku wtórnym, podobnie jak na pierwotnym, wzrosło zainteresowaniem zakupem mieszkań – obserwuje Małgorzata Pajor z agencji Ober-Haus. Poszukiwane są jedno- i dwupokojowe, ale nie starsze niż dziesięcioletnie. Jednak podaż niewielkich lokali nie jest duża, bo ich właściciele, obserwując rosnący popyt, czekają na wzrost cen. Jest też zbyt na mieszkania w tańszych lokalizacjach, oddalonych od centrum, m.in. w dzielnicach Prądnik i Ruczaj.
>> [b]We Wrocławiu[/b] w ostatnich tygodniach ruch w obrocie mieszkaniami wyraźnie się zwiększył – zauważa Teresa Michniak z WGN. Z analiz wynika, że nieruchomości te już nie potanieją, ceny będą się utrzymywać na obecnym poziomie, a być może lekko wzrosną. Głównie dotyczy to mieszkań w nowym budownictwie.
[i]Za tydzień ceny mieszkań używanych w centralnej Polsce (Łódź, Poznań, Radom, Warszawa).[/i]
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA