fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Notowania

Kulczyk Oil Ventures zwiększył zakres prac dotyczących poszukiwań ropy

Kulczyk Oil Ventures chce zadebiutować na GPW jeszcze w pierwszym kwartale tego roku
Bloomberg
Spółka wybrała lokalizacje na wiercenia w Brunei oraz ich wykonawcę. Ponadto rozstrzygnęła przetarg na badania sejsmiczne w Syrii i uzyskała zgodę na przejęcie ukraińskiej firmy KUB-Gas
Kulczyk Oil Ventures (KOV), spółka kontrolowana przez znanego inwestora Jana Kulczyka, zakończyła przetwarzanie badań sejsmicznych w Brunei, gdzie posiada swoje najcenniejsze koncesje na poszukiwania ropy naftowej. W związku z tym w drugim kwartale chce rozpocząć tam rozpocząć prace wiertnicze. Wykonawca został już wybrany.
Z kolei w Syrii KOV zamierza do końca tego roku wykonać trójwymiarowe badania sejsmiczne. Ich celem jest dokładniejsze zbadanie terenów poszukiwawczych i potencjalnie poszukiwawczych zidentyfikowanych przez spółkę na podstawie analizy danych dwuwymiarowych. Badania wykona firma BGP z Syrii.
Komitet Antymonopolowy Ukrainy wydał zgodę na przejęcie, poprzez podmioty zależne od KOV 70 proc. udziałów w KUB-Gas. Jest to jeden z największych niezależnych producentów gazu na Ukrainie, posiadający 100 proc. udziałów w czterech eksploatowanych polach gazowych na terenach, z których pochodzi 90 proc. ropy i gazu tego kraju.
Aby KOV miało środki na finansowanie bieżącej działalność Kulczyk Investments (główny akcjonariusz spółki) udzielił podwyższył mu kwotę pożyczki z 11 mln dolarów do 20 mlndoalów. Środki z pożyczki będą zamienione na akcje KOV w momencie ogłoszenia IPO na GPW, a cena wymiany będzie równa cenie obowiązującej w ramach oferty publicznej. Spółka chce zadebiutować na warszawskiej giełdzie jeszcze w pierwszym kwartale.
Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA