fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Mieszkaniowe

Co zbuduje Gant za pieniądze z emisji

Fotorzepa, BS Bartek Sadowski
W 2010 roku może ruszyć budowa biurowca w Krakowie. Centrum handlowe w Bogatyni poczeka na lepsze czasy
Legnicki [link=http://www.parkiet.com]deweloper[/link] jest coraz bliżej dopięcia finansowania dla planów inwestycyjnych na 2010 rok. Wczoraj Komisja Nadzoru Finansowego zatwierdziła prospekt Ganta. Spółka chce wyemitować 3,223 mln akcji po cenie 15 zł. Uprawnieni do nich są posiadacze praw poboru: pięć PP daje prawo do objęcia jednej akcji z nowej emisji. Pierwszy dzień zapisów ustalono na 11 lutego, ostatni – na 17 lutego.
[srodtytul]Pierwszy projekt w stolicy[/srodtytul]
Ze sprzedaży akcji spółka chce pozyskać ponad 48 mln zł. – Pieniądze uzyskane z planowanej emisji akcji przeznaczymy m.in. na wkład własny do projektu Sokołowska w Warszawie – mówi [b]Andrzej Szornak[/b], członek zarządu Ganta. W pierwszym etapie ma powstać około 300 mieszkań, a docelowo spółka chce wybudować do 1 tys. lokali. Prace budowlane mają ruszyć wiosną.
Na koniec grudnia ubiegłego roku w ofercie [link=http://www.parkiet.com]Ganta[/link] znajdowało się około 485 mieszkań. W IV kwartale 2009 r. do sprzedaży trafiły lokale z dwóch nowych inwestycji – na wrocławskich Stabłowicach i w krakowskim projekcie przy ul. Meissnera. Jak zdradza nam Szornak, w najbliższym czasie Gant zamierza uruchomić jeszcze jedną inwestycję we Wrocławiu. – Powstanie tam około 100 lokali – informuje wiceszef Ganta.
[srodtytul]Poznań sprzedaje się lepiej[/srodtytul]
Zarząd zamierza ruszyć również z budową kolejnego etapu inwestycji przy ul. Karpia w Poznaniu. – Co prawda około 90 mieszkań z I etapu pozostało niesprzedanych, jednak w ostatnim czasie popyt na te lokale wzrósł, nie będziemy więc mieć problemów z ich wyprzedaniem – tłumaczy Szornak. Wzrostowi sprzedaży na poznańskiej inwestycji pomogły nawet 19 proc. obniżki cen w ramach jesiennej kampanii sprzedażowej. Blisko połowa ze sprzedanych przez Gant w grudniu 34 lokali powstaje w Poznaniu.
Obok segmentu mieszkaniowego Gant rozwija również część komercyjną. W 2010 r. ma szansę ruszyć budowa biurowca w Krakowie, jeżeli, jak zaznacza Szornak, jej komercjalizacja będzie zadowalająca. Ze względu na schłodzenie koniunktury wstrzymano prace nad budową centrum handlowego w Bogatyni.
[i] Więcej na [link=http://www.parkiet.com/artykul/25,892366.html]www.parkiet.com[/link][/i]
Źródło: parkiet.com
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA