fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Telewizja

Miłość na wojnie

PAT
Dwójka rozpoczyna emisję 12-odcinkowego serialu kostiumowego. „Czarna strzała” to historia, która przypadnie do gustu miłośnikom romansów i awanturniczych przygód
Włoska produkcja z 2006 roku w reżyserii Fabrizio Costy jest swobodną adaptacją książki Roberta Louisa Stevensona. Szkocki pisarz, autor m.in. słynnej „Wyspy skarbów” oraz „Dziwnej historii Dra Jekylla i Mra Hyde’a”, akcję „Czarnej strzały” umieścił podczas wojny dwóch róż. Głównym bohaterem uczynił Richarda Sheltona – młodego chłopaka, który dzięki zaangażowaniu i męstwie zostaje pasowany na rycerza. Potem ratuje damę swojego serca i wymierza sprawiedliwość mordercom ojca sir Harry’ego Sheltona.
Serialowa historia rozpoczyna się w 1450 roku w Tyrolu. Trwa konflikt cesarstwa z papiestwem. Skłóconym przeciwnikom przyglądają się z dystansem członkowie stowarzyszenia Czarna Strzała, ale także oni będą musieli opowiedzieć się po jednej ze stron. Wkrótce na polu bitwy naprzeciwko siebie stanąć mają wierni papieżowi książęta pod dowództwem biskupa Cusano oraz wojska służące Habsburgom na czele z księciem Castelrovo.
Na tle wydarzeń politycznych rozgrywa się gorąca, choć trudna miłość Marca, syna zmarłego szlachcica Riccarda Monforte, adoptowanego później przez księcia Raniera di Rottenburga, zwolennika Habsburgów, oraz pięknej, odważnej Giovanny Bentivoglio wychowanej na dworze Nicolausa Cusano – stronnika papieża.
Dwoje młodych należących do zwalczających się stronnictw połączy przypadek. Marco i Giovanna spotykają się podczas bitwy pod Tyrolem. Ona, ukrywając się w męskim przebraniu, stanie z nim do walki. Marco pokona ją i weźmie jako jeńca. Ale gdy odkryje, z kim ma do czynienia, uwolni dziewczynę. Wierzy, że przy jej pomocy uda mu się rozwikłać tajemnicę śmierci ojca...
Stopniowo rozwijająca się intryga i nieoczekiwane zwroty akcji to atuty tej opowieści. Powinna spodobać się zarówno starszym, jak i młodszym widzom.
[i]Czarna strzała
9.20 | tvp 2 | sobota[/i]
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA