fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Darmowe leczenie dla rodziny ubezpieczonego

Fotorzepa, Seweryn Sołtys Seweryn Sołtys
Osoba opłacająca składki może podać do ubezpieczenia zdrowotnego bliskich, jeżeli nie są zgłoszeni z innego tytułu w Narodowym Funduszu Zdrowia
[b]– Mąż świadczy usługi, grając na weselach, i z tego tytułu dostaje wynagrodzenie na podstawie krótkich zleceń. Ja pracuję na umowę o pracę. Czy mój pracodawca może zgłosić mojego męża do ubezpieczenia zdrowotnego jako członka mojej rodziny, skoro te zlecenia są krótkie i sporadyczne? [/b]– pyta czytelniczka.[srodtytul]Co w wypadku zleceniobiorców[/srodtytul]Zleceniobiorcę musi zgłosić do ubezpieczeń, w tym zdrowotnego, zleceniodawca. To on odprowadza składki. Obowiązkowi ubezpieczenia zdrowotnego podlegają bowiem m.in. osoby spełniające warunki do objęcia ubezpieczeniami społecznymi, które wykonują pracę na podstawie umowy agencyjnej lub umowy-zlecenia albo innej umowy o świadczenie usług. Tak wynika z art. 66 ust. 1 pkt 1 lit. e [link=http://www.rp.pl/aktyprawne/akty/akt.spr?id=282315]ustawy z 27 sierpnia 2004 r. o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych (DzU z 2008 r. nr 164, poz. 1027 ze zm.)[/link].Osoba ubezp...
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA