fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Surowce i Chemia

Jastrzębie przejmuje hotel w Gdyni

Od nowego roku hotel Antracyt w Gdyni, należący do Jastrzębskiej Spółki Węglowej, będzie administrowany przez Jastrzębską Agencję Turystyczną
Umowa pomiędzy właścicielem nadmorskiej nieruchomości a zarządcą została zawarta 5 stycznia, a przekazanie nastąpi do końca stycznia. Decyzję o oddaniu obiektu w administrowanie spółce-córce zarząd JSW podjął po trzech, zakończonych niepowodzeniem próbach sprzedaży hotelu – najpierw za 15, a potem za 11 mln złotych.
Hotel położony jest na stokach Kamiennej Góry – zabytkowej dzielnicy miasta, która sąsiaduje ze śródmieściem. Hotel graniczy z Bulwarem Nadmorskim, deptakiem ciągnącym się wzdłuż Zatoki Gdańskiej.
Przed wojną w miejscu, w którym znajduje się dzisiaj hotel „Antracyt”, stał utrzymany w marynistycznym stylu pensjonat „Różany Gaj” będący symbolem luksusu letniskowej Gdyni. Zachował się na wielu przedwojennych fotografiach, wyróżnia się dzięki charakterystycznej wieżyczce i malowniczemu położeniu na morenowym wzgórzu. W 1971 roku były pensjonat kupiła kopalnia Zofiówka. Został on rozbudowany, a w 1990 roku zmienił nazwę na hotel „Antracyt”. W 1998 roku dotychczasowy dzierżawca JTG Antracyt dobudował część ostatniego, czwartego piętra Hotel dysponuje obecnie 75 miejscami noclegowymi w 17 pokojach jednoosobowych, 25 pokojach 2-3 osobowych i 3 apartamentach. Większość pokoi posiada bardzo ładny widok na zatokę oraz tereny spacerowe. Do dyspozycji gości jest także sala konferencyjna na 30 osób i restauracja na 110 osób. Standard wykończenia pokoi jest wysoki, natomiast część zewnętrzna budynku wymaga odświeżenia.
Hotel „Antracyt” przyczyni się do wzbogacenia oferty JAT, która posiada już pięć obiektów położonych w najatrakcyjniejszych pod względem turystycznym częściach kraju: nad morzem, w górach i na Mazurach. Każde z tych miejsc ma swoją specyfikę i niepowtarzalny klimat. Do nadmorskich obiektów JAT w zachodniej części wybrzeża należą: Ośrodek Wypoczynkowy „Diament” w Pobierowie oraz „Neptun” w Sianożętach. Miłośnicy Tatr mogą skorzystać z ośrodka „Jastrzębianka” w sercu Zakopanego, a na wielbicieli polskich jezior czeka ośrodek „Dargin” w Harszu. Oprócz tego JAT prowadzi Centrum Szkoleniowo-Rekreacyjne „Diament” w Jastrzębiu-Zdroju.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA