fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Siatkówka

I Memoriał Agaty Mróz-Olszewskiej

Jeszcze dwa lata temu zdobyła z drużyną z Murcji mistrzostwo i Puchar Hiszpanii. Wierzyła, że pokona chorobę i wróci do wielkiego sportu.
Była dwukrotną złotą medalistką mistrzostw Europy, wybitną środkową. Mogła być najlepszą na świecie. Los jednak chciał inaczej. Nie pomógł przeszczep szpiku kostnego dokonany 22 maja ubiegłego roku. Zmarła dwa tygodnie później w wyniku infekcji, w wieku 26 lat. Pozostawiła córkę Lilianę, którą urodziła dwa miesiące wcześniej.
Finał I Memoriału Agaty Mróz-Olszewskiej w katowickim Spodku obejrzało około 5 tysięcy widzów, głównie krwiodawców zaproszonych na turniej. Bilet można było także kupić lub dostać – oddając krew lub wpisując się do rejestru dawców szpiku kostnego. To też sukces Agaty, która chorowała na mielodysplację szpiku kostnego.
W meczu decydującym o pierwszym miejscu Aluprof Bielsko-Biała pokonał Muszyniankę Muszyna 3:2. Agata Mróz dwukrotnie z drużyną z Bielska-Białej zdobywała mistrzostwo Polski i dwukrotnie Puchar Polski. Widać koleżanki pamiętały o tym.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA