fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Styl życia

Wiejjj do Gdyni!

Rzeczpospolita
Z roku na rok Gdynia staje się coraz bardziej fascynującym miejscem w naszym kraju. W tym młodym mieście wciąż czuje się energię, która pojawiła się 83 lata temu.
Lato w naturalny sposób przyciąga ludzi do Gdyni, także dlatego, że wakacyjnych atrakcji z roku na rok jest tu coraz więcej. Wybór jest ogromny. Dla jednych Gdynia staje się miastem muzycznych festiwali, dla innych może być miejscem wyjątkowych przeżyć teatralnych, muzycznych lub sportowych. Jest też marina, która ma ofertę dla miłośników żeglarstwa w każdej formie, od wyczynowego do amatorskiego, przyciąga płetwonurków i chętnych do kąpieli w basenach.
Kto chce pojeździć na rowerze, też znajdzie wspaniałe trasy po morenowych wzgórzach, komu w głowie przygoda na quadach – również ją znajdzie. Liczne muzea i centra naukowe zajmą tych, którzy chcieliby bardziej wnikliwie poznać świat. Można patrzeć na nadmorskie krajobrazy, poznać okoliczne wybrzeże aż po Hel, popływać tramwajami wodnymi.
„Wiejjj do Gdyni!” – hasło tegorocznej kampanii promocyjnej miasta ma tego lata niezwykle silne wsparcie. Już się działo i jeszcze będzie się działo!
W lipcu mieszkańcy i turyści będą mieli okazję bawić się niemal codziennie. W gdyńskiej przestrzeni kulturalnej po raz ósmy zagości Heineken Open’er Festival. Na 75 hektarach w Babich Dołach znów zabrzmi muzyka w formie, jaką młodzi i starzy lubią najbardziej. A to tylko początek – potem miasto zaprasza na jubileuszową piątą edycję Ladies’ Jazz Festival by Seat – zapowiadany jako festiwal premier. Kto zostanie dłużej, zobaczy i usłyszy World Culture Festival Globaltica 2009, a w sierpniu Festival Beach Party – najkrócej określany jako Ibiza w Gdyni. Na plaży będą światła, wybuchy, taniec i mnóstwo muzyki do tańca. Komu mało, ma szansę wcześniej pójść na Festiwal Rytmu i Ognia FROG 2009 – atrakcje na plaży zapewnione do świtu.
O zlocie największych żaglowców świata wiadomo od dawna, ale wkrótce po nim miasto zaprosi na kolejne żeglarskie wydarzenie – Gdynia Sailing Days 2009, czyli regaty w klasach olimpijskich zaliczane do rankingu Światowej Federacji Żeglarskiej ISAF. Na początku sierpnia podczas Letnich Targów Sportów Wodnych Wiatr i Woda można będzie zobaczyć z bliska najpiękniejsze jachty, łodzie motorowe i najnowocześniejszy osprzęt. Kibice koszykówki nie zapomną o ważnej imprezie – w Gdyni zorganizowane zostaną mistrzostwa Europy kobiet do lat 20. W połowie sierpnia odbędzie się Maraton Solidarności na trasie Gdańsk – Gdynia, dzień później warto zobaczyć mistrzostwa Polski w aquathlonie, połączeniu biegu i pływania.
Również w lipcu warto pamiętać o przyjściu na Gdynia Design Days – drugą edycję międzynarodowego przeglądu prac utalentowanych projektantów w krajach nadbałtyckich. Scena Letnia Teatru Miejskiego im. Witolda Gombrowicza zaprasza na wakacyjne spektakle do Orłowa. W Teatrze Muzycznym i w parku Kolibki zaplanowano Festiwal Szekspirowski.
Nawet gdy lato będzie się kończyć, Gdynia nie uśnie. We wrześniu czeka na widzów Festiwal Polskich Filmów Fabularnych, na kolarzy górskich IV MTB Gdynia Maraton, na melomanów Festiwal Muzyki Sakralnej. Nie można zapomnieć także, że w mieście przez okrągły rok jest gdzie pójść i co oglądać: od Akwarium Gdyńskiego, przez statek muzeum ORP „Błyskawica” i inne muzea: Marynarki Wojennej, Miasta Gdyni, Motoryzacji. Czeka na chętnych park przygody w Kolibkach, park golfowy, Trójmiejski Park Krajobrazowy, czekają statki wycieczkowe. Wiejjj do Gdyni! – na nudę zabraknie czasu.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA