fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

Koniec Ekofunduszu w 2010 roku

W przyszłym roku fundacja Ekofundusz wyda ostatnie pieniądze i zakończy działalność. – Taką decyzję podjęła rada na majowym posiedzeniu. W listopadzie 2010 r. fundacja zostanie wyrejestrowana – mówi “Rz” Marianna Nyczaj, wiceprezes Ekofunduszu.
Pracownicy już odchodzą z Ekofunduszu. Prezes Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej Jan Rączka powiedział “Rz”, że zatrudnił trzy osoby z tej fundacji. – Wygrały konkursy na stanowiska. To bardzo dobrzy specjaliści – wyjaśnił.
Ekofundusz powstał w 1992 r. dla zarządzania pieniędzmi z zamiany polskiego długu zagranicznego na dotacje dla firm, organizacji i samorządów na sfinansowanie inwestycji ekologicznych. W ciągu 16 lat fundacja rozdysponowała ok. 2 mld zł. Wsparła 1560 projektów, najwięcej wydając na ochronę atmosfery.
Ale fundusze ostatecznie się skończyły – ostatni nabór wniosków o dotację Ekofundusz przeprowadził rok temu.
Za tym, by fundacja kontynuowała działalność, opowiadał się minister środowiska Maciej Nowicki, jej wieloletni prezes. Przeważyły jednak głosy, że fundację powołano tylko do wydawania pieniędzy z redukcji długu i kiedy te się skończyły, powinna zakończyć działalność.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA