fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Mieszkaniowe

Najwięcej lokali sprzedano w Trójmieście i Katowicach

Fotorzepa, Seweryn Sołtys
Maj przyniósł dalsze skrócenie terminu, jaki upływa od podpisania umowy z deweloperem do odebrania kluczy. Miało to miejsce we wszystkich monitorowanych miastach.
• – Symboliczną zmianę zanotowaliśmy w Krakowie – ze 101 na 100 dni, i Trójmieście – ze 198 na 195 dni. W pozostałych miastach zmiana była dużo bardziej wyraźna, zwłaszcza w Poznaniu – ze 140 do 113 dni, i w Warszawie – z 223 do 191 dni. – Obecnie we wszystkich aglomeracjach od momentu podpisania umowy do odbioru kluczy musimy średnio czekać krócej niż 200 dni. W Katowicach i Łodzi wskaźnik ten spadł poniżej 100 dni – mówi Maciej Dymkowski, prezes portalu Tabelaofert.pl.
• Najwyższy wskaźnik wyprzedania projektów jest w Trójmieście i Katowicach, a zdecydowanie najsłabiej wypadają Łódź i Poznań. – We wszystkich miastach zanotowaliśmy wzrost wskaźnika, co wynika z obserwowanego ożywienia na rynku, głównie za sprawą programu „Rodzina na swoim” połączonego z wciąż ograniczonym dopływem na rynek nowych projektów – mówi Dymkowski.
• W maju w pięciu monitorowanych miastach zwiększył się udział procentowy puli lokali, które zostały wybudowane, ale ciągle pozostają w sprzedaży. Jest to związane z tym, że oddawane są do użytku mieszkania, których budowa rozpoczynała się w roku 2007 i 2008. Największy wybór mają osoby poszukujące gotowego mieszkania we Wrocławiu i Poznaniu – udział takich lokali w ofercie przekracza tam 30 proc.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA