fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Film

Plakaty i fotosy

Berlińska edycja wystawy „100 lat polskiego filmu 1908 – 2008”
Fotorzepa
„100 lat polskiego filmu 1908 – 2008” oraz „Rafał Olbiński w Koszalinie” – przygotowano w ramach tegorocznej edycji festiwalu. Na pierwszą złożyły się fotosy, recenzje, dialogi filmowe i wiersze, które pomysłodawcom – Polskiemu Instytutowi Sztuki Filmowej, Muzeum Kinematografii w Łodzi, Filmotece Narodowej – posłużyły do zilustrowania stuletniej historii polskiego kina.
Ekspozycja to jeden z elementów obchodów stulecia polskiego filmu, w setną rocznicę premiery pierwszego polskiego filmu fabularnego „Antoś pierwszy raz w Warszawie”. Plansze z kadrami z filmów utworzą swoisty labirynt na Rynku Staromiejskim.
Drugą część wystawy będzie można oglądać w Centrum Kultury 105. Ta objazdowa prezentacja odwiedziła już m.in. Warszawę, Berlin, Kraków i Tarnów. Poza Koszalinem zostanie zaprezentowana jeszcze m.in. w Monachium, Düsseldorfie, Bukareszcie i Sofii.Druga z festiwalowych wystaw to przegląd poświęconych operze, filmowi i teatrowi prac plastycznych jednego z jurorów Konkursu Filmów Krótkometrażowych Rafała Olbińskiego.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA